Az állat öt településen hagyta ott a nyomát, majd csaknem fél évre nyoma veszett. Az ország „körözött” fekete párduca szombat éjjel azonban újra felbukkant a Magyarországon.
Újra felbukkanhatott a magyar fekete párduc / Illusztráció: Pixabay
Az egyik, többezres lélekszámú magyar község önkormányzata kongatta meg a vészharangot, hogy a fekete párduc Pest megyében jár.
A vadállatot először Kiskunhalason, Szolnokon, Kecskeméten, majd végül Kerecsenden és Tiszatenyőn látták, azóta pedig nem lehetett tudni semmit a hollétéről. Lakossági bejelentés alapján viszont most kiderült, hogy szombat éjjel a
Kákás-dűlő közelében, Törtelnél látták az állatot.
A község hivatalos önkormányzatának Facebook-oldalán a helyi polgárőrség szerdán egy közleményben tudatta a lakosokkal, hogy olyan bizonyítékot találtak, ami a vadállat újbóli megjelenésére utal.
– Szombaton 22 óra körül Polgármester úr értesített bennünket, hogy lakossági bejelentés érkezett, hogy a Kákás dűlő közelében „Párducot” láttak.
A mezőn hagyott halva született borjútetemet rágta meg valami
– írták a bejegyzésben. A járőrök hajnalig járták a környéket, éjjellátóval keresve a párducot. Azt írták, a keresésbe a helyi rendőrség, a Mezőőrség, és a Vadásztársaság is beszállt, de eddig nem találtak rá.
– Kérjük,ha látnak valamit jelezzék! – hangsúlyozták.
A bejegyzést itt tudjátok megtekinteni:
A magyar fekete párduc rejtélye: megszólalt Kerecsend polgármestere, ő is látta az állatot
Sokkan viccelődnek, hogy macska, kutya, meg nincs is, aztán a baj csak egyszer van meg, ha megöl egy embert, ne adj Isten, majd akkor komolyan veszik! Ne feledjük el, hogy egy vadállat, vadmacska, amelyik hím példánya akár 56-96 kg is lehet. A fekete párduc nem alkot önálló fajt, a jaguár fekete színű egyede, és ezt írja róla a wikipédia:
A jaguár magányos állat és lesből támad; az elterjedési területén csúcsragadozónak számít. Az élőhelyén megtalálható majdnem összes másik faj szerepel az étlapján. Kulcsfaj, mivel zsákmányaira vadászva egyensúlyban tartja az ökoszisztémában levő élőlényeket, így a növényevőknek nincs esélyük túlszaporodni és tönkretenni a helybéli növényzetet.
Érdekesség, hogy a többi nagymacskához képest is igen erős a harapása. Ennek az erős harapásnak köszönhetően a jaguár fel tudja törni még a páncélos hüllők (teknősök) védőburkát is, és át tudja harapni az emlősök és a krokodilok koponyáját. Ezzel a módszerrel az áldozata fülén keresztül a fogait az agyáig juttatva megöli áldozatát. Ez az elejtési mód szokatlan a nagymacskák körében.
Tehát, jó lesz vigyázni!