Hirmagazin
Image default
Egészség - betegség

Miért hatékony a safe laser ennyi betegségre?

A címben feltett kérdésre akár úgy is válaszolhatnánk: mert a lágylézer olyan, mint egy XXI. századi multivitamin és a Safe Laser is alapvetően lágylézer, csak az egyedi optikai lencserendszerének köszönhetően biztonságosan használható otthon, nem veszélyes a szemre, a bőrre.

Természetesen létezik ennél tudományosabb megközelítés, magyarázat is, de – mielőtt elmerülnénk ennek a részleteiben – érdemes elgondolkodni azon, hogy a lézernek a felhasználása mennyire szerteágazó. Lézerrel lehet szőrteleníteni, de alkalmas a hajnövekedés serkentésére is.

Most már elérhető a Safe Laser 500 részletre kamatmentesen is, a terapia24.hu oldalon

A lézer és a polarizált fény története menüpont alatt bővebben is olvashatnak arról, hogy a lézer szó hallatán eszünkbe juthat a nyomtató, a vonalkód-leolvasó, a távolságmérő, a DVD-lejátszó, a biztonságtechnikai rendszerek színes fénykavalkádja, a haditechnika, vagy akár az önvezető autó.  

Ennek megfelelően a gyógyításban is elképesztő lehetőségek vannak a lágylézerben. Az elmúlt évtizedekben több száz tudományos kutatás, orvosi tapasztalás bizonyította, hogy a lágylézer a test, a szervezet szinte bármely pontján képes csökkenteni a gyulladást, csillapítani a fájdalmat és biostimulációs hatást kifejteni.

Minden sejtben megtalálhatóak a mitokondriumok, amik termelik az ATP-t (adenozin-trifoszfát), ez adja az energiát a szervezetünk működéséhez. Ahhoz, hogy a mitokondrium ATP-t tudjon termelni oxigénre és tápanyagokra van szüksége. Az oxigén magától nem képes átjutni a mitokondrium falán. Ebben segít a citokróm-c oxidáz nevű enzimkomplexum, ami megköti az oxigént, átviszi a mitokondrium falán, ott elengedi és aztán ez az oxigén kell ahhoz, hogy legyen ATP termelés. A citokróm-c oxidáz közben kimegy a mitokondrium falán és megköt egy újabb oxigént, így biztosítva a folyamatos oxigénellátást az ATP termeléshez.

Amikor gyulladásos betegségünk van, vagy az öregedés következtében a degeneráció túlsúlyba kerül a szervezetben, akkor a mitokondrium elkezd nitrogén-monoxidot (NO-t) termelni, ami egy fontos jelzőmolekula a szervezetnek. Ezzel egyidőben, mintegy káros mellékhatásként a NO-t megköti a citokróm-c oxidáz és nem is engedi el, aminek az a következménye, hogy a citokróm-c oxidáz már nem tud több oxigént megkötni, hiába jár ki-be a mitokondrium falán, nem tudja behozni az oxigént, leáll a mitokondrium oxigénellátása, leáll az ATP termelés és beindul a programozott sejthalál.

Szerencsére a citokróm-c oxidáz fényérzékeny – mert ennek is egy része porphyrin –, ha a megfelelő lézerrel gerjesztjük, stimuláljuk, akkor aktiválódik, felbontja a kapcsolatot a NO-val és a citokróm-c oxidáz újra el tudja látni az alapvető funkcióját, megint képes megkötni az oxigént, helyreáll az oxigénellátása a mitokondriumnak, újra működik az ATP termelés és a sejt egészségesen végzi tovább a feladatát.

Magyarul: ahol sejtjeink vannak, ott eredményesen használható a lézer és ezért tud a lézer ennyire sokféle betegséget gyógyítani. A betegségeknél sejtszinten jelentkezik a probléma és a lézerrel sejtszinten tudunk gyógyítani.

Kapcsolódó hírek

Jó reggelt kívánunk minden kedves olvasónknak! Ma, 2025. június 14-én az Ő névnapjukat és a június 14-én -én születettek születésnapját ünnepeljük! .. Minden más, amit szoktunk .. Sok boldogságot az ünnepelteknek!

Géza

Kern András nyári színházi műsorai elmaradnak egészségügyi okokból

Géza

Az agyvérzés utáni beszédfogyatékosságra is igényelhető támogatás

Géza