Home Életmód Gasztronómia, vega Magyaros tarja préselve..

Magyaros tarja préselve..

Többen kérték, hogy a fokhagymás, hőkezelt sonka receptjét írjam le! Íme:

Ez a fokhagymás, itt egy kicsivel több borsot adtam hozzá, mint a magyaroshoz és a borsot nem őrlöltem, hanem mozsárban törtem és nagyobb darabokban hagytam meg.
Most elkészítettem egy magyaros ízesítésűt és megpróbálom fázis fotókkal illusztrálni a sonkakészítés menetét.
Olajos pác magyaros és fokhagymás ízesítésű tarjához és általában disznó húsokhoz. Két variációban szoktam készíteni: fokhagymás és magyaros ízesítésű.
A két fűszerezés teljesen egyforma, csak a magyaroshoz még hozzáadom a piros fűszerpaprikát és egy kicsi csípős paprikát is.
Fűszerek:
bors,
majoranna,
mustár,
só,
babérlevél
1 kg húst figyelembe véve én a következő képpen készítem el: A hússzeleteket gondosan megmossuk, lecsepegtetjük. majd felszeleteljük, (sonka készítéséhez akár kockára is vághatjuk) Egy tálba tesszük a fűszereket – 1 mokkáskanál bors, – 1 evőkanál majoranna, – 1 evőkanál mustár, – 1 evőkanál szezám olaj, – 1 evőkanál mogyoró olaj, – 1 evőkanál oregánó olaj. – 1 evőkanál piros fűszerpaprika – 1 kisebb fej fokhagyma megtisztítva, átnyomva – 1 mokkáskanál só. Ezeket jól összekeverjük és beleteszünk 2-3 babérlevelet, majd a húsdarabokat, és összeforgatjuk.
Az edény tetejét gondosan lezárjuk és hűtőbe rakjuk. Ha több napig pácoljuk, akkor naponta legalább egyszer át kell forgatni a húst. Amikor a pácolással elkészülünk, és a pácolt húsból sonkát szeretnénk készíteni akkor a sonkaprést kibéleljük folpack-al, majd a húsdarabokat szép sorjában belerakjuk.
Amikor az egész húsmennyiség a présbe került, egy villával jól lenyomkodjuk. A lelógó folpack-al betakarjuk a húst és rátesszük a prés tetejét. Beleállítjuk egy arra megfelelő edénybe (tepsibe, lábasba), öntünk alá egy kis forró vizet. A sütőt 100 fokra előmelegítjük és 80 fokon 3 óra hosszán át hőkezeljük a sonkát.
Mikor az idő letelt, kivesszük a prést a sütőből. Kihütjük, majd egy éjszakára hűtőszekrényben tároljuk.
Reggelire már szép vékony szeletekre vághatjuk. Az olajos pácot azért szeretem, mert akár roston, vagy faszénen történő sütéshez is nagyon jó, de ez a pácolási módszer akkor is jó, ha esetleg később sütőben, vagy serpenyőben sütjük meg a húst.
Természetesen a bepácolt húst lefagyaszthatjuk. Sütés, vagy esetleg sonka készítés előtt kivesszük a fagyasztóból és amikor kiolvad, akkor kezdjük el vele a munkát. Attól függ mit készítünk belőle.

vikikonyhaja

ElőzőTóth Gabi célba érhetett, mint hittérítő: Erdő Péter oklevéllel köszönte meg “hírnöki” munkáját..
KövetkezőBemutatjuk: Mercedes-Benz GLC Coupe – videó
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás