A Szabadságszobor fáklyája például egy titkos helyiséget rejt, Eiffelnek híres apartmanja van a toronyban… Nézzünk meg néhány közismert látványosság titkos szobáit!
A titkos szobákat a Csatangoló blog gyűjtötte össze.
Az amerikai Szabadságszobor
Szeretnéd látni a Szabadságszobor fáklyáját közvetlenül belülről? Sajnos ma már ez csak online lehetséges az ott elhelyezett webkamera segítségével. 1916 előtt azonban bárki megmászhatta a fáklyát a szoborban, ennek az I. Világháború vetett véget, amikor egy német ügynök robbantásának követően a fáklyaszobát lezárták, és azóta sem nyitották újra a nagyközönség előtt. A bennfentesek szerint a szobát már régen renoválták, ugyanakkor a döntéshozók még mindig félnek egy esetleges terrorcselekménytől.
Az Alapítóatyák
A Rushmore szikláiba vájt amerikai alapítóatyák az USA egyik legtöbbet látogatott jelképe. Azt azonban kevesen sejtik, hogy Lincoln feje mögött egy titkos ajtó található, amely az úgynevezett Rekordok Termébe vezet. A terem építésekor 1939 táján, eredetileg Gotzun Borglum, a terem megálmodója egy jóval nagyobb szabású komplexumot szeretett volna létrehozni az alapítóatyák feje mögött, ami az amerikai történelem kivételes dokumentumainak és emlékeinek adott volna helyet. De a háború keresztülhúzta nagyszabású tervét és maradt a jelenlegi kisterem, ami sajnos az 1998-as renováció ellenére sem látogatható.
Disneyland
Gondoltad volna, hogy a híres vidámparkban van olyan helyiség, amit nem látogathatnak az egyszerű turisták? A „Karib-tenger kalózai” című attrakciótól nem messze található egy jellegtelen ajtó, amelyre egy 33-as szám van festve. Ez az úgynevezett Club 33 bejárata, az egyetlen helyé a parkban, ahol alkoholt is lehet kapni. Ha valaki szeretne a patinás/piás klub tagja lenni, annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia, ugyanis 10.000 dollár a csatlakozási díj és további 3500 dollár az éves tagdíj.
Oxburgh Hall
Nagy-Britannia ódon várainak és kastélyainak többnyire kötelező tartozéka a titkos átjáró és a rejtett szoba, ezek többnyire az ott lakók biztonságát szolgálták az elmúlt évszázadokban. A norfolki Oxburgh Hallban például eddig 7 titkos ajtót fedeztek fel, amelyek közül az egyik legeredetibb a könyvtárban található. Itt – filmbe illő módon – az egyik könyvespolc köteteinek gerincét kell megnyomni ahhoz, hogy feltáruljon a titkos szoba ajtaja. Mivel a XV-ik századi épületet jelenleg renoválják, elképzelhető, hogy további rejtett szobákat is felfedeznek a restaurátorok.
Eiffel-torony
Ma már a látogatók is bekukkanthatnak Párizs leghíresebb „lakosztályába”, ami a város jelképének számító torony tetején helyezkedik el. Eredetileg az „apartmant” Gustav Eiffel saját magának építette, hogy teljes kényelemben élvezhesse a toronyból nyíló kilátást. S bár a gazdag párizsiak már rengeteg pénzt felajánlottak egyetlen éjszakáért a különleges szobában, eddig csak olyan nevezetes vendégeknek sikerült, mint például Thomas Edison. A korabeli bútorokkal, falikárpitokkal és olajfestményekkel díszített szobát ma bármely turista megnézheti.