Nem először küzd a súlyos betegséggel az utóbbi időben gyengélkedő művész.
Rengetegen aggódnak a már egy hete kórházban ápolt Törőcsik Mariért, főként miután tévesen a halálhírét keltették / Fotó: MTI Zih Zsolt
Mindenki ezt olvassa most!
A Kossuth-, Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színésznő, érdemes és kiváló művész unokája, Járai Máté (42) aggódik a nagymamájáért, lapunknak pedig azt is elmondta, hogyan van Törőcsik Mari.
– Jelenleg stabil az állapota, az eredményei pedig hol jobbak, hol picit rosszabbak. Sajnos, nem ez az első alkalom, hogy tüdőgyulladása van, de reméljük, minél hamarabb felépül és kiengedik a kórházból. Eddig minden betegséget legyűrt, bízunk benne, hogy erős, és ezúttal is így lesz – mesélte a Jászai Mari-díjas színész.
A Nemzet Színésze elismeréssel is kitüntetett művészt 2017-ben hetekig ápolták a kórházban tüdőgyulladás miatt, most pedig a kezdeti tüneteknél bevitték, nehogy hirtelen sokat romoljon az állapota.
Volt férje és egyik legjobb barátja, Bodrogi Gyula (86) aggódik a színésznőért, napok óta nem tudott beszélni vele.
– Sajnos, nem tudták neki odaadni a telefont, az ápolójával, Tamással beszéltem. Azt mondta, Mari jobban van, de azért azt gondolom, ha teljesen jól lenne, akkor ezt már ő maga mondaná el nekem. Biztosan megviseli a tüdőgyulladás, megterhelő lehet ez neki – mondta Bodrogi.
Rengetegen féltik, imádkoznak érte, hiszen a múlt héten az interneten futótűzként terjedt az álhír, miszerint elhunyt a színésznő. Sokan osztották meg a hamis gyászjelentést a közösségi oldalon, ez érthetően felzaklattaa szeretteit.
Kedveld és ajánld a Hirmagazin.eu Online Médiát!
– Amikor meghallottam, miket írogatnak, ideges lettem. Valami félnótás kitalálta ezt a hülyeséget, mások pedig csak mondták tovább anélkül, hogy meggyőződtek volna a hitelességéről. Nagyon bántó volt, de a mondás szerint akinek a halálhírét terjesztik, az sokáig él. Reméljük, ez most is így lesz. Sokan imádkoznak érte – bizakodott Bodrogi.
Állandó megfigyelés kell az ilyen esetekben
– A művésznőnek a sokévnyi dohányzás után valószínűsíthetően nincs tökéletes állapotban a tüdeje. Ráadásul nem is a mostani az első gyulladás, így különösen nagy odafigyelésre van szükség – mondta lapunknak dr. Kóczán István belgyógyász.
– Idősebb korban a tüdőgyulladás életveszélyes állapot, nehéz felgyógyulni belőle. Ilyenkor a légzőfelület beszűkül, a légzés is lelassul, gyengébb, ez nehézzé teszi az orvoslást. A többi szerv is szenved, akadozhat az agyi vérellátás, a szív is különösen terhelt, sőt, veseszövődmények is lehetnek. Antibiotikummal, antivirális szerekkel lehet kezelni, valamint szteroidok bevitele és oxigénterápia is javasolt.
blikk