Home Életmód Egészség - betegség Orvostudományi áttörést érhettek el a cukorbetegség kezelésében

Orvostudományi áttörést érhettek el a cukorbetegség kezelésében

Nyitókép: Pixabay

Kínai kutatók esettanulmányukban egy ígéretes kezelésről adtak hírt: őssejtterápiával visszafordították az 1-es típusú diabéteszt.

Az 1-es típusú diabétesz súlyos betegség, ami ugyan mesterséges inzulinnal úgy-ahogy kezelhető, azonban az ilyen betegek várható élettartama sajnos rövidebb, mint az egészségeseké. Ezért is úttörő jelentőségű a kínai kutatók esettanulmánya, amelyben arról számoltak be, hogy sikerült az ember őssejtjeit az inzulintermelésért felelős hasnyálmirigysejtek állandó készletévé alakítani – írja a cell.com-on megjelent tanulmány nyomán a hvg.hu.

A Nankai Egyetem központi kórházában dolgozó szakemberek elsőként egy 25 éves női betegtől vettek zsírsejteket, és kémiai úton megoldották, hogy e sejtek őssejtekként viselkedjenek, és más típusú sejtekké fejlődjenek.

Ezután olyan szigetsejteket hoztak létre, amelyek nagyrészt a hasnyálmirigyben találhatók és inzulint termelnek

Ezeket a helyettesítő szigeteket ezt követően befecskendezték a páciens hasába, a könnyebb megfigyelhetőség, valamint a szigetecskék eltávolíthatósága érdekében, ha netán valami probléma merülne fel. Nem sokkal később két másik beteget is hasonló kezelésben részesítettek.

728x90 100

A kutatók nemrég közzétették az első páciens egyéves leleteit: a nő a kísérleti eljárás után 75 nappal elkezdett elegendő inzulint termelni ahhoz, hogy már ne legyen szüksége injekcióra. A negyedik hónapban hosszú távú glükózszintje már megközelítette egy egészséges emberét,

egy évvel később pedig még mindig inzulint termelt, és a vércukorszintje is rendben volt.

Mint írják, az eredmények valóban biztatók, azonban hangsúlyozni kell, hogy egyelőre még előzetesek. Az I. fázisú kísérletek, és ez a mostani is az, elsősorban egy kísérleti kezelés biztonságosságának a tesztelésére szolgálnak, nem pedig annak kimutatására, hogy a kezelés a remélt módon működik.

Ha az eredmények hasonlók lesznek a másik két, a kísérletben résztvevő beteg esetén és a nagyobb klinikai vizsgálatok során is, akkor ez a kezelés megfelelő gyógymódot jelenthet egy nehéz és az életet megrövidítő betegségre.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőOrbán Viktor: 2025-ben egy fantasztikus évet fogunk csinálni – videó
KövetkezőValóban le akarsz szokni a dohányzásról? .. Eldöntötted agyban? .. Akkor it van a megoldás!
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás