A perben összesen 21 alperes van, s bár az ügyet egy szövetségi bíró még 2020-ban elkaszálta, az most a District of Columbia fellebbviteli bírósága elé került.

A két gyógyszercég szerint az Irakkal való üzletelésük jogszerű volt és életmentő felszereléseket juttattak az országba / Fotó: Northfoto

A két gyógyszercég szerint az Irakkal való üzletelésük jogszerű volt és életmentő felszereléseket juttattak az országba / Fotó: Northfoto

Újraindított az Egyesült Államok fellebbviteli bírósága egy pert az AstraZeneca, a Pfizer és más gyógyszergyárak ellen – írja a Reuters nyomán a Portfolio. A két céget azzal vádolták meg, hogy terrorista szervezetek finanszírozásában vettek részt.

Még több külföldi hír

Az eredeti pert Irakban elesett amerikai katonák hozzátartozói indították, akik szerint a gyógyszergyárak kenőpénzt juttattak a Hezbollah által támogatott Dzsajs al-Madi milíciacsoportnak, amikor a szervezet Irak egészségügyi minisztériumát irányította, cserébe pedig egészségügyi felszerelésekkel kapcsolatos megrendeléseket kaptak. A felperesek szerint ez a pénz terrorszervezetek kezébe jutott, amely amerikai katonák halálához vezetett.

A perben összesen 21 alperes van, az ügyet egy szövetségi bíró még 2020-ban elkaszálta ugyan, ám most District of Columbia fellebbviteli bírósága elé került. Az eljárás újraindításának hírére öt gyógyszercég, köztük a GE Healthcare, a Johnson & Johnson, az AstraZeneca és a Pfizer közös közleményt adott ki, amelyben azt írták, a „további pereskedés csak azt bizonyítja majd be, hogy a vállalatok semmiért nem felelősek”, az Irakkal való üzletelésük pedig jogszerű volt és életmentő felszereléseket juttattak az országba.

blikk

Hirmagazin.eu