A mélytengeri digitális képalkotói technológia akár új információkat is nyújthat az óceánjáró balesetéről.

Az Atlanti-óceánban 3800 méter mélyen fekvő Titanic első teljes méretű digitális felvételét mélytengeri térképezéssel készítették el

– írja a BBC alapján a hvg.hu.

A felvétel egyedülálló 3D-s képet nyújt a teljes hajóról. A remények szerint ez új megvilágításba helyezi, hogy pontosan mi történt az 1912-ben elsüllyedt óceánjáróval. A Titanicot a roncs 1985-ös felfedezése óta alaposan feltárták, de teljes felvételt még nem tudtak róla készíteni. Az új felvétel teljes valójában megörökíti a roncsot. A hajó két részre szakadt, az orr és a tat mintegy 800 méterre vann egymástól. A széttört óceánjárót hatalmas törmelékmező veszi körül. A szkennelést 2022 nyarán végezte el a Magellan Ltd, egy mélytengeri térképező cég és az Atlantic Productions, amely dokumentumfilmet készít a projektről.

A legfrissebb hírek itt!

A tengeralattjárók, amelyeket egy erre szakosodott hajó fedélzetén lévő csapat távolról irányított, több mint 200 órát töltöttek a roncs hosszának és szélességének felmérésével, közben több mint 700 000 felvételt készítve minden szögből, és végül pontos 3D-s rekonstrukciót állítottak fel a roncsokról.

Forrás

Hirmagazin.eu