A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) minden évben jelentést készít arról, hogy hányan születtek és haltak meg hazánkban az elmúlt 12 hónapban. Cikkünkből fény derül arra, hogy mikor fogan a legtöbb baba.
A Központi Statisztikai Hivatal beszámolóiban havi bontásban tüntetik fel az adatokat, így az érdeklődők előtt kirajzolódik, hogy melyik hónapban születik a legtöbb, illetve a legkevesebb baba. A KSH eredményei alapján elmondható, hogy júliusban és szeptemberben gyarapszik leginkább a társadalom, a legkevesebben pedig áprilisban és februárban születnek. Ezek az adatok azt mutatják, hogy a legtöbb kisbaba októberben és szeptemberben „készül”, miközben júliusban és májusban a legalacsonyabb a fogamzások száma.
Tény az, hogy télen kevesebb kedv van a szexhez, a felmérések szerint tíz párból négy kevesebbet szerelmeskedik a hidegebb hónapokban. De vajon mi lehet ennek az oka?
Kilók kérdése?
Szexuálpszichológusok szerint a téli időszak a párok egy részét visszafogottabbá teszi, ám szép számmal találkoznak olyanokkal is, akik épp a hidegebb hónapokban válnak szexuálisan aktívvá. Azokat, akik kevesebbszer bújnak ágyba a párjukkal télen, befolyásolhatja például az is, hogy nyáron sokkal lengébben öltözünk az utcán, és éjszakára sincs szükség meleg ruhadarabokra, míg télen sokkal több ruha fedi a testünket, akár otthon vagyunk, akár házon kívül. Bár van, akinek éppen ez tetszik. Meghatározó lehet emellett az is, hogy télen visszafogottabb üzemmódra kapcsol a szervezet, és arra törekszik, hogy növelje a zsírtartalékait. Az ilyenkor kialakuló zsírpárnák nemcsak azoknak szeghetik kedvét, akik egy kicsit kikerekednek, hanem a párjuk számára is zavaró lehet – bármelyikről van is szó, kedvezőtlenül hathat a vágy fellobbanására.
Volt vágy, nincs vágy
Sokszor előfordult, hogy azért kértek segítséget a párok szexuálpszichológusoktól, mert egy idő után arra lettek figyelmesek, hogy mindkét fél részéről lecsökkent a libidó, mivel az együttlétek egy bizonyos forgatókönyv szerint zajlottak, az érdeklődésük pedig beszűkült. Ilyen esetekben, ha mindkét fél számára fontos, hogy a harmónia visszatérjen a hálószobába, természetesen van megoldás. Kaphatók természetes vágyfokozók, amelyek segíteni tudnak. A macagyökér is egy ilyen vágyfokozó, ennek az indián népgyógyászatban potencianövelő, hormonszabályozó, a fizikai és szellemi energiát fokozó hatást tulajdonítanak, vagyis afrodiziákumnak tartják. Magát a növényt ezért is nevezi így a népnyelv: „perui ginzeng” vagy „perui vágykeltő”. Nem ritka, hogy a szakértőket olyan párok is megkeresik, akik igazán boldogok együtt, a szexuális együttlétre azonban nem tudnak sort keríteni más természetű okok miatt.
Szex behatolás nélkül
Hangsúlyozni kell, hogy a szexualitás nemcsak magából az aktusból áll, hanem számos egyéb módja létezik a kölcsönös örömszerzésnek. Éppen ezért azok a párok is élhetnek kielégítő szexuális életet, ahol valamilyen tényező gátolja a szeretkezést. A petting minden olyan testi érintkezést magába foglal, mint a simogatás, csókolózás, kényeztetés, melyeknek célja, hogy testi-lelki örömet szerezzenek egymásnak nemi aktus nélkül. A petting folyamán használhatjuk kezünket, szánkat, nyelvünket vagy bármely testrészünket, bár a kifejezés általában a nemi szervek célzott ingerlését foglalja magába.
Forrás: Csak mi ketten