Hiába kerestek többet a magyarok 2018-ban mint előtte, még így is csak Mexikót előzi meg Magyarország a frissen közölt OECD adatok alapján.

Mexikóban az éves bruttó átlagbér tavaly 16 298 dollár volt (ez körülbelül 4,7 millió forint), ez a legalacsonyabb az OECD-országok közül, és kevesebb mint ezer dolláros bruttó éves bérnövekedést jelent a tavalyi 15 314 dollárhoz képest.

Magyarországon a második legalacsonyabb az éves bruttóbér a vizsgált országok közül, annak ellenére, hogy jelentősen csaknem kétezer dollárral magasabb a 2018-as összeg 24455 (körülbelül 7,1 millió forint)

A harmadik legkevesebbet a szlovákok keresik, ahol körülbelül ezer dollárral volt magasabb a bruttó átlagbér, mint egy évvel korábban. Az összeg 25357 dollár (körülbelül 7,3 millió forint). Tavaly még a lettek voltak a harmadik legkevesebbet keresők, de Magyarországhoz hasonlóan ott is csaknem kétezer dollárral magasabb lett az éves bruttóbér (25586 dollár- körülbelül 7,4 millió forint), így hátulról az ötödik helyre kerültek.

https://data.oecd.org/chart/5CUS

Ennyit dolgoznak az OECD-országokban

Rendelkezésre állnak az adatok az éves munkaórákról is, azaz hogy hány órát dolgoztak az OECD-országokban átlagosan az emberek egy évben. Ezen a listán Magyarország a középmezőnyben van 1741 órával, 15. a 36 országból, a legközelebbi érték az átlaghoz. A legrosszabbul kereső mexikóiak vannak az élen 2148 órával. Második Costa Rica 2121 órával, a harmadik Dél-Korea 2005 órával. A legkevesebbet a statisztikák szerint a németek dolgozzák 1363 órát egy évben. Dánia a második hátulról 1392 órával, a norvégok 1416 órát dolgoznak, ez a harmadik legkevesebb.

https://data.oecd.org/chart/5CUT

Mennyit jelent ezt órabérnek?

A két fenti táblázat alapján egyértelmű, hogy Mexikóban a legalacsonyabb a bruttó órabér, mindössze hét és dollár. Ezzel szemben Magyarországon csaknem a duplája bruttó 14 dollár az órabér. Costa Ricáról nincs éves bruttó munkabér adat, ezért nem tudtuk kiszámítani, hogy ott menni. Viszont a harmadik legtöbbet dolgozó dél-koreaiak bruttó órabérét igen: ez 19,5 dollár.

Megnéztük még az átlagórabért a fizetési lista hátulján szereplő Szlovákiában, Portugáliában és Lettországban, mindhárom országnál körülbelül bruttó 15 dollár.

Valamint kiszámoltuk a bruttó átlagbért az EU-tagállamok közül a magyaroknál többet dolgozó Görögországban (13 és fél dollár), Lengyelországban (16 dollár), Csehországban (15 dollár), Írországban (27 dollár) és Észtországban (15 dollár).

Ezt azt jelenti, hogy Magyarországon Görögországban alacsonyabb csak a bruttó órabér az EU-tag OECD-országok közül.

euronews

ElőzőTrump gratulált Boris Johnsonnak megválasztásához
KövetkezőÖsszecsapások Puerto Ricóban – videó
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza