Hirmagazin
Image default
Belföldi hírek

Ez lehet a végső csapás a daganatokra!

Az amerikai Stanford egyetem kutatói olyan rákgyógyító koktélt dolgoztak ki, amely a szervezet immunrendszerét aktiválja a daganatok ellen. Tátrai Péter biológust kérdeztük.

Az a gondolat, hogy a daganatokat az immunrendszer erejével le lehet győzni, nem új. Ennek a kezelésnek az újdonsága az, hogy az immunrendszer stimulációja a daganattal szemben nagyon célzottan történik, vagyis

közvetlenül a tumorba kerül az anyag, ez vált ki egy olyan immunválaszt, ami specifikus az adott daganatra nézve

– mondta Tátrai Péter biológus az InfoRádió „Szigma – A holnap világa” című tudományos magazinműsorában.

A szakember elmondta azt is, hogy a daganatba fecskendezett immunstimuláló anyag akár élethosszig tartó védettséget adhat az érintett személynek, ugyanúgy, mint egy fertőző betegség esetén.

Tátrai Péter kiemelte még:

a kezelésnek óriási előnye az is, hogy személyre, sőt daganatra szabott.

Annak ellenére, hogy mindig ugyanazt a két komponenst, ugyanakkora mennyiségben kapják a páciensek. A beadott „koktél” az immunrendszer számára olyan utasítást ad, hogy azt támadja meg, amit lát. Hozzátette: ha a kezeléskor egy daganatot összeismertettünk az immunrendszerrel, már meg tudja előzni a későbbi előfordulását.

Forrás: infostart.hu

Kapcsolódó hírek

Orbán Viktor ma aláír egy stratégiai megállapodást

Géza

Hunyadi: hamarosan jöhet a sorozat folytatása – videók

Géza

Orbán Viktor és gazdasági összefoglaló: Kihirdették az új üzemanyagárat, új biztosító csatlakozott az árkorlátozáshoz, kevesebbet fizethetünk majd a drogériákban

Géza