A koronavírus-fertőzéssel kapcsolatos aggodalmak miatt egyre több a kerékpáros az európai városok útjain. A trendet a városvezetők is lekövetik: a járvány ideje alatt közel 1500 kilométernyi új kerékpársáv jött létre.

Egyre több kerékpár jelenik meg az autósok mellett Európa városaiban, útjain. A koronavírus-járvány egyértelműen felgyorsítja a közlekedés átalakulását – írja a Bloomberg.

Már a járvány előtt egyre nőtt a kerékpárok iránti kereslet a környezettudatos fogyasztók részéről, a tömegközlekedési eszközök fertőzési kockázata azonban csak tovább fokozta a biciklik igénybevételét. Az elektromos motorok megjelenése pedig csak még tovább fokozta a kerékpárok vonzerejét.

A KERÉKPÁROZÁS ÍGY ÉLETKÉPES OPCIÓVÁ VÁLT EGYRE TÖBB FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA, MÉG A KORLÁTOZÁSOK FELOLDÁSA UTÁN IS.

A kormányok pedig támogatják ezt a trendet: több országban is különböző mértékben támogatják az elektromos biciklik vásárlását. Emellett az Európai Kerékpárosok Szövetségének kimutatása szerint Berlintől Lisszabonon át egyre nagyobb teret adnak a városok a kétkerekűeknek: 1500 kilométernyi  új kerékpársávot ígérnek a közegészségügyi válság eredményeként.

Az emberek fenntartható és önfenntartó mobilitást akarnak, ez egyfajta társadalmi átalakulás – vélekedett Susanne Puello, aki a Pierer Mobility AG e-bicikli üzletágát viszi. A koronavírus-járvány jelentős lökést adott ebbe az irányba.

Budapesten is növekedett a kerékpársávok hossza az elmúlt időszakban:

Címlapkép: Biciklis halad a fővárosi Nagykörúton kialakított ideiglenes kerékpársávon 2020. május 23-án. Forrás: MTI/Mónus Márton

portfolio / Hirmagazin.eu