Home Életmód Életmód hírek Végső búcsú: eltemették Furkó Kálmánt, a Magyar Honvédség legendáját – fotók, videó.....

Végső búcsú: eltemették Furkó Kálmánt, a Magyar Honvédség legendáját – fotók, videó.. Isten nyugosztalja!

A búcsúztatóra Szolnokon került sor.

Benkő Tibor honvédelmi miniszter (b) és Szalay Ferenc polgármester koszorút helyez el a Magyar Honvédség nyugállományú ezredese, a magyar kyokushin karate egyik megalapítója, Furkó Kálmán ravatalánál a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban 2021. augusztus 26-án. Furkó Kálmán hetvennégy éves korában hunyt el augusztus 3-án / Fotó: MTI/Mészáros János

Több százan látogattak el az augusztus elején, 74 éves korában elhunyt Furkó Kálmán csütörtöki temetésére.

A nyugalmazott ezredes, nyolcdanos karatemester búcsúztatására a szoljon.hu cikke szerint az országhatárainkon túlról is érkeztek vendégek.

Legfrissebb életmódhírek, itt!

Csütörtökön délelőtt kilenctől tizenegy óráig a tiszaligeti sportcsarnokban felállított ravatalnál bárki elhelyezhette az emlékezés virágait, tizenegy és tizenkét óra között pedig a Magyar Karate Szövetség búcsúztatójára került sor a csarnokban.

A Tiszaligetben megtartott ceremónia után Shihan Furkó Kálmán temetésére fél háromkor, a Kőrösi úti temetőben került sor.

Furkó Kálmán ezredes, a Magyar Honvédség legendájának életrajza, videóval

A Honvédelmi Minisztérium a hivatalos Facebook-oldalán közölte a rossz hírt, miszerint meghalt Furkó Kálmán. A legendás magyar kiképzőtiszt és kyokushin karatemester neve évtizedek alatt fogalommá vált a speciálisan képzett katonai és rendőri alakulatok, valamint a magyar és nemzetközi küzdősportéletben is. Egyike volt azoknak, akiknek köszönhetően a kyokushin karate meghonosodott Magyarországon, a fiatal testnevelő tiszt a kyokushin katonai felhasználhatóságát is tanulmányozta – írja a honvedelem.hu.

Legfrissebb életmódhírek, itt!

Hivatásos testnevelő volt, nyolcdanos karatemester, a Magyar Kyokushin Karate Szervezet elnöke, a nemzetközi karateszervezet övvizsgabizottságának tagja. Kiképzőtisztként sorkatonák ezreit oktatta a közelharc alapjaira, mélységi felderítők százait képezte ki.

A 74. életévében elhunyt Shihan Furkó Kálmán 8. danos mester, ezredes Nyírbátorban látta meg a napvilágot 1947. január 2-án. A középiskolában atletizált, de súlylökőként, kalapácsvetőként ért el másodosztályú eredményeket. Elsőre nem sikerült felvételt nyernie a Testnevelési Főiskolára, így vasútgépészetet tanult, majd a MÁV-nál helyezkedett el. Egy évvel később azonban elkezdhette tanulmányait a Testnevelési Főiskolán, ugyanezen évben pedig katona lett a felderítőknél. Ekkor eldöntötte, hogy testnevelő tanár és katonatiszt is akar lenni.

A főiskolán honvédségi ösztöndíjasként végzett, majd Vácra került. Főiskolás volt, amikor megismerkedett a karatéval és a cselgánccsal. Még akkor is visszajárt a főiskolán tartott cselgáncsedzésekre, amikor már Vácon dolgozott katonatisztként. Ennek köszönhető, hogy részt vehetett az első kyokushin tréningeken. Az elsők között mehetett külföldi versenyekre, 1976-77-78-ban Krakkóban járt, míg 1977-ben Pozsonyban lépett tatamira. Ugyanezen évben a Szolnoki LTE néven megalakította saját klubját, majd 1978-ban az első nyári nemzetközi edzőtáborban sikeres vizsgát tett az első dan övfokozatra. Meghívottként szerepelt az 1979-es tokiói világbajnokságon, ahol egy kanadai karatéka ütötte el a továbbjutástól.

Legfrissebb életmódhírek, itt!

Itt találkozott először a kyokushin karate alapítójával, Masutatsu Oyamával. 1980-ban a második, 1983-ban az I. IBUSZ OYAMA KUPÁT követő szolnoki övvizsgán Sosai Oyama előtt sikeresen vizsgázott a harmadik danra. Magyarországon először teljesítette az ötvenemberes kumitét. A Sosai több alkalommal is meghívta, 1984-ben a japán karatékákkal közösen tréningezett, 72 napot edzett együtt velük, majd négydanos mesterként tért haza. 1989-ben kapta meg munkája elismeréseként az ötödik dant, majd 1998-ban a hatodikat. 2007-ben 8. danos mester lett, a kazahsztáni Asztanában ítélték oda neki az újabb mesterfokozatot.

Mesterként válogatott versenyzőket nevelt, tanítványai sorra nyerték a bajnoki címeket. Elnöke volt a Magyar Kyokushin Karate Szervezetnek, míg a Magyar Karate Szakszövetségnél az alelnök pozíciót töltötte be, továbbá a Magyar Fullcontact Karate Szervezet elnöke is volt. A szolnoki Banzai KKK klubvezetője volt, illetve tagja az Európai és a WKO Világszervezet övvizsgabizottságának, míg a Kyokushin karate nemzetközileg ismert és elismert képviselője volt.

Számos sport- és állami kitüntetést kapott élete során. 2007-ben még egy filmet is készítettek a pályafutásáról „A magyar szamuráj” címmel – írja a karate.hu.

Temetésének képei:

Hirmagazin.eu

ElőzőBemutatjuk: Gundel Palacsinta
KövetkezőJoe Biden: levadászunk titeket – videó
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás