Egy különleges brit kutatás bebizonyította, hogy úgy tudjuk igazán intenzíven átélni a tapintás örömét, ha a vizuális ingereket korlátozzuk és csókolózás közben becsukjuk a szemünket.
Sokan úgy vélik, hogy romantikus csók csak csukott szemmel történhet és rossz néven veszik, ha a partner nyitva tartja a szemét.
A legtöbben ösztönösen csukják be a szemüket, mert egy egyszerű reflexnek engedelmeskednek. Vannak olyanok, akik az odaadással és bizalommal magyarázzák a jelenséget. Eszerint a bizalom jele, ha valakit úgy engedünk az intim szféránkba, hogy közben nem tartjuk szemmel.
A londoni Royal Holloway Egyetemen végzett kísérlet végre tiszta vizet öntött a pohárba. A résztvevőknek vizuális feladatokat kellett megoldaniuk, miközben a kezüket apró rezgések érték. A vizsgálatból kiderült, hogy az agy szürkeállományának nehezére esik egyszerre felfogni a tapintásra vonatkozó és a vizuális ingereket.A résztvevők sokkal érzékenyebbek voltak a kezüket érő rezgésekre, ha csukva volt a szemük.
A szeminger megelőzi tehát a többi ingert. Ahhoz, hogy az érintést, illatokat, hangokat jobban érzékelhessük, ki kell iktatnunk a látást.
Bár a kísérlet nem konkrétan a csókolózást vizsgálta, kiderült belőle, hogy úgy tudjuk intenzíven átélni a tapintás örömeit, hogy közben a látáson kívül más érzékszervekre hagyatkozunk. Becsukjuk a szemünket, hogy felerősítsük az érintés érzetének intenzitását.
Forrás: Ripost