Home Sport A magyar foci múltja, jelene és jövője Valóra vált álom! Csoportelsők vagyunk, nézzétek, kik között!

Valóra vált álom! Csoportelsők vagyunk, nézzétek, kik között!

0

Franciák, angolok, németek, spanyolok és olaszok. Bizony, ebben a listában van a magyar csapat is!

Miután 0:0 lett az osztrák-portugál meccs, stabilan, 2 ponttal vezetőnk az F csoportban. Persze még hátra vannak a portugálok, de annyit kijelenthetünk, hogy a magyar csapat az Eb egyik legnagyobb meglepetése.

Érdemes elidőzni ezen a táblázaton, és végignézni, milyen csapatok mellett vagyunk pillanatnyilag mi is csoportelsők:

Két ponttal vezetjük a csoportot, 0-0 lett az osztrák-portugál meccs

Cristiano Ronaldo kihagyott egy büntetőt, sőt, les miatt a fejesgólját sem adták meg.

A portugál válogatott gól nélküli döntetlent játszott Ausztriával az Eb szombati játéknapján, az F csoport második fordulójában.

A kezdőként pályára lépő Cristiano Ronaldo pályafutása 128. válogatott mérkőzését játszotta, ezzel megdöntötte Luis Figo csúcsát, és immár önállóan vezeti a portugálok örökranglistáját.

A Real Madrid csatára viszont nem tudta méltóképpen ünnepelni karrierje újabb mérföldkövét, mert a meccs folyamán több gólhelyzetet kihagyott, a 79. percben a kapufára lőtt egy büntetőt, majd amikor a 85. percben mégis betalált, a játékvezető les miatt – jogosan – nem adta meg a gólt.

A portugálok fölényére jellemző, hogy 23 alkalommal kísérleteztek kapura lövéssel, az osztrákok viszont csak háromszor. Mégsem tudták megszerezni a vezetést.

Az F csoportot a harmadik forduló előtt így továbbra is a magyar válogatott vezeti.

Bernd Storck csapata szerdán Portugáliával találkozik, és komoly esélye van a nyolcaddöntőbe jutásra.

Hajnalig ünnepelte a magyar csapatot az ország

Ezúttal úgy tűnt, ez a mámoros éjjel tényleg soha nem ér véget.

Budapest, 2016. június 18.
Villamos tetején áll egy szurkoló az ünneplõ tömeg között a fõvárosi Erzsébet körúton a Wesselényi utca közelében a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja második fordulójában játszott Izland – Magyarország mérkõzés végén 2016. június 18-án. A magyar labdarúgó-válogatott a hajrában egyenlítve 1-1-es döntetlent ért el Izland ellen.
MTI Fotó: Balogh Zoltán