Tudatosan akkor vásárolnunk, ha nem dőlünk be a marketing stratégiának és ténylegesen kiszámolva a legolcsóbb termeket vásároljuk, ami megfelel minőségi elvárásunknak.
Milyen trükkök léteznek, melyekkel elhitetik velünk, hogy jó üzletet kötöttünk?
Ilyen például a rejtett infláció, amire mindenképp érdemes odafigyelni. Ilyenkor az történik, hogy a termék ára változatlan marad, ám a mértéke csökken, például 150-ről 130 grammra, ami sokunknak valószínűleg nem is, vagy nagyon nehezen észrevehető. Az apró változás viszont rengeteg spórolást jelent a terméket előállítók számára. A 20 grammos súlycsökkentés esetén minden nyolcadik termék kicsit több, mint 1 termék árát takarítja meg az adott cégnek. Természetesen ez nem rögtön azt jelenti, hogy nem éri megvásárolni a terméket, de érdemes oda figyelni, hogy mit és mennyit kapunk pénzünkért.
A legfrissebb hírek itt!
A vásárlás közbeni megtakarítás egyik legjobb módszere, ami a rejtett inflációt is szembetűnőbbé teszi, az, ha a megvásárolni kívánt termék darabára/csomagára helyett az áru kiló/liter árát nézzük. Ezzel arra is fényt deríthetünk, hogy bár a például 2,25 literes kóla látszólag többe kerül, mint az 1,75-ös literenkénti ára mégis olcsóbb, mint a kisebb kiszerelésű üdítőnek.
Érdemes vásárlásnál nem csak az adott boltban lévő termékeket összevetni, hanem a közelünkben található boltok mindegyikében összehasonlítani az adott termék árát.
Szintén megéri az adott áruház club/törzsvásárlói kártyáit igénybe venni, mivel ezek a legtöbb esetben tényleges kedvezményekkel járnak.
Amennyiben nem ragaszkodunk a bevásárló központokhoz, nagyobb üzletláncokhoz lehetséges, hogy jobban megéri a piacokon minőségi, kisgazdálkodók által termesztett, készített árukat megvenni, ezzel őket is támogatva. viszont itt is oda kell figyelni mit veszünk. Egyrészt lehet, hogy 3 standdal odébb olcsóbban adják a termék, illetve használati eszközök esetében gyakran előfordul, hogy nem eredeti árucikket vásárolunk, ezért érdemes utána nézni, a márka ismertető jeleinek.
Borbély Petra Georgina