Belátható időpontok, pontosság, emberi bánásmód. Noha alapvetésnek tűnnek, többek között a felsoroltak miatt mégis egyre többen – a magyarok közel kétharmada – vesznek igénybe magánegészségügyi szolgáltatást – derül ki az Eg tanácsadó iroda tavaly közzétett kutatásából.
A számok – amellett, hogy lesújtóak – igen beszédesek. Döbbenetes, de az 1000 fő bevonásával készült felmérés szerint Magyarországon jobban aggódnak az emberek a kórházi ellátás, mint egy, az otthonukat érő káreset miatt. Leggyakrabban a 18-29 év közöttiek, legritkábban pedig az 50 év felettiek keresnek fel magánklinikát. Mint kiderült, az emberek elsősorban a gyorsaságot, a kölcsönös bizalmon alapuló orvos-beteg kapcsolatot, valamint a minőségi környezetet keresik.
Gyöngyi évekig élt külföldön, ismeri az ottani és a magyarországi állami egészségügyi ellátás színvonalát is. Utóbbiban nagyot csalódott, amikor úgy döntött, hazaköltözik.
A legfrissebb hírek itt!
– Hét évig Németországban éltem, ez idő alatt kétszer műtöttek meg. A kórházi ellátás színvonala lényegesen magasabb, mint Magyarországon. Egy, szinte rutinnak számító epehólyagműtét után természetes volt, hogy nem egy túlzsúfolt, hanem egy 2-3 ágyas szobába kerülök, amiben két fürdőszoba is volt. Aztán amikor hazaköltöztem, igencsak megdöbbentem, hogy egy mezei nőgyógyászati rákszűrésre 6 hétre kaptam időpontot államiba. Ha sürgős ellátásra lett volna szükségem, biztosan nem gondolkodom, és akár fizetek is azért, hogy ne kelljen ennyit várnom, illetve hogy rendes kivizsgálást kapjak.