Home Szabadidő Állatvilág Szereted a madarakat? .. Ismered is őket? ..

Szereted a madarakat? .. Ismered is őket? ..

Wiki

Tengelic

gold finch
Wikipedia

Az arcán vörös, szárnyai mentén sárga folttal rendelkező tengelic kiemelkedik a madártömegből. Talán nem meglepő, hogy ezeknek a madaraknak a gyűjtőneve angolul „charm” (magyarul: báj, varázslat), amely szépen jellemzi bűbájos csivitelő dalukat. Elragadó megjelenésük mellett a tengelic másik figyelemre méltó jellemzője a hegyes csőre, amellyel ki tudja szedni a magokat a mácsonyából. A hideggel dacoló tengeliceket ábrázoló fotónkat Csehországban készítették, de számos tengelic egészen Spanyolországig vándorol, hogy élvezze a téli napsütést.

Ékfarkú lile

Wikipedia

Az ékfarkú lile nagyon hangos faj, mely angol nevét (killdeer) a gyakran hallott, hangos „kil-deee” hangjáról kapta. Ez a nagy, hosszú szárnyú és farkú lile széles körben elterjedt az Egyesült Államokban, valamint Mexikóban, Közép-Amerikában, a Karib-térségben és Dél-Amerikában. Ez az egyetlen lile, amelynek két fekete folt van a mellén. Az ékfarkú lile repülése gyors, de kiszámíthatatlan, és ritkán repül hosszú ideig.

Hegyi gyurgyalag

Wikipedia

A közepes méretű, élénk színű gyurgyalag általában magát kihúzva, kis csoportokban, gyakran feltűnő helyeken látható. Testtartásuk függőleges, amikor leszállnak, a farkuk lefelé néz. Nagyobb mérete, sötétebb színe, fehér arcfoltjai és hegyvidéki élőhelye különbözteti meg a hasonló kicsi és kékmellű gyurgyalagoktól. Jellemzően 1800 és 2300 méter közötti tengerszint feletti magasságban élnek, és erdős domboldalakon, erdőszéleken, tisztásokon, ültetvényeken és kertekben találkozhatunk velük.

Malachitjégmadár

Wikipedia

A malachitjégmadár a folyami jégmadarak Alcedinidae családjába tartozik. A szubszaharai Afrika ad otthont ennek a jégmadárnak, mely populációja stabil állapotú és nem fenyegetett. Gyakran megjelennek az édesvizű területeken, beleértve a patakokat, a folyókat, a tavakat, a rizsföldeket és a lagúnákat. A malachitjégmadár húsevő, így többnyire halakat, rákokat, garnélarákokat, vízi rovarokat, rovarlárvákat és békákat eszik.

Szélesfarkú kolibri

Wikipedia

A szélesfarkú kolibri egy közepes méretű kolibrifaj, amely Észak- és Közép-Amerika hegyvidéki régióiban, valamint a Nyugat-Kanadában, Mexikóban és Guatemalában található. Tíz centiméter hosszúak, teljes szárnyfesztávolságuk pedig 13 centiméter. Ezek a madarak főként szubalpin réteken, hegylábakon, hegyvidéki völgyekben, valamint nyár- vagy lucfenyővel borított területeken szaporodnak. A virágok nektárjával, az etetők cukros vizével és apró rovarokkal is táplálkoznak.

Énekes hattyú

Wikipedia

Ezeknek a nagy, fehér hattyúknak hosszú, vékony nyakuk és fekete színű lábaik vannak. Könnyen felismerhetők fekete csőrükről, amelyek mindkét oldalán nagy, háromszög alakú, „V” alakú, sárga foltok találhatók. A nevüket a hangos, „huhogó” hangjukról kapták, de többféle hangot is képesek kiejteni.

Íbisz-félék

Szent-íbisz Wikipedia
Skarlátbatla Wikipedia
Tüskésnyakú íbisz Wikipedia

Ezek a hosszú lábú madárak az íbiszformák családjához tartoznak. Kifejezetten hosszú és ívelt csőrrel rendelkeznek, amellyel a sekély vízben, sárban vagy fűben kutat táplálékot. 28 különböző íbiszfajta él a világon, általában trópusi partokon, mocsarakban, árapálysíkságokon és tavakon.

Folytatjuk.., Hirmagazin.eu

Hirmagazin.eu

ElőzőOrbán Viktor: Brüsszelben baj van! – videó
Következő„Itt az ügy és idő a szabadságharcra” – Ungár Péter üzent Orbán Viktornak
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás