Egy elrontott csempészakció következményeként metamfetamint tartalmazó cukorkákat osztottak szét 400 rászoruló között. A Drogkutató Intézet elemzése alapján a kábítószercsempészeket csak a profit érdekli, az nem, hogy veszélyeztetik-e gyerekek életét.
Egy aucklandi jótékonysági szervezet nagy mennyiségű cukorkát kapott adományként, amelyet élelmiszercsomagokba tettek és mintegy 400 rászoruló között osztottak szét. A cukorkák azonban metamfetamint tartalmaztak – számol be a hírről a Drogkutató Intézet, amely megjegyzi, a metamfetamint használó fogyasztók szokásos adagjának a háromszázszorosát mutatták ki az édességekből.
Ez bőven elérheti a halálos mennyiséget. Csak azért nem történt tömeges szerencsétlenség, mert a furcsa íz miatt a legtöbben azonnal kiköpték
– írja a szervezet, amely megjegyzi, a nyomozók szerint valószínűleg egy elrontott csempészakció következménye lehetett a cukorkák jótékonysági felhasználása.
Az új-zélandi kábítószerellenőrző és szabályozó testület megállapítása alapján a drogok ártalmatlan árunak álcázása megszokott csempésztechnika – hasonló eset történt Budapesten is, amikor gumicukor-fogyasztás miatt kerültek kómába turisták.
Téglásy Kristóf stratégiai igazgató hangsúlyozta, a kábítószercsempészek semmilyen eszköztől nem riadnak vissza, sokszor halálos mennyiséget is elrejtenek egy-egy ártatlannak tűnő csomagolásban, kizárólag a profitot szem előtt tartva. Nem számít az sem, hogy az ilyen csemegék, mint a gumicukor vagy az ananászos cukorka, nagyon könnyen kerülhet gyerekek kezébe, illetve szájába, ezzel veszélyeztetve az életüket.
A drogcsempészeknek ők csak járulékos veszteséget jelentenek
– szögezte le a szakember.
Forrás