A föld alatt félelmetes méretű betonalagutakra találtak a barlangászok, és egyelőre senki sem tudja, hogy ki és miért építette.
Adamkó Péter barlangkutató saját Facebook-oldalán számolt be a hátborzongató felfedezésről. Mint írja, a Hármashatár-hegy Táborhegyi oldalán az egyik ház mögött nyílik az alagútrendszer, amelyben kettő akkora betoncső található, mint a metróalagutak.
Mindkettő teljesen üres, ám az egyik végén egy hatalmas acéltartály van. Ebbe pedig csak egy szűk szerelőnyíláson keresztül lehet bejutni.
A barlangászok szerint az egész úgy néz ki, mintha valami rejtélyes okból félbehagyták volna az építését. A létesítményről annyit lehet tudni, hogy az ötvenes évek végén, vagy a hatvanas évek elején épült, az akkor még a Fővárosi Gázművek nevén bejegyzett ingatlanon. Sokan a mai napig ezért gáztározónak tartják a monumentális alagutakat.
A helyszínen azonban van még valami titokzatos. 2011-ben kezdte el kutatni Szenthe István geológus az egyik betoncső melletti részt, ahol talált egy ritka természetes képződményt, egy dolomitbarlangot. A barlang és a betontározó jelenleg nem látogatható, csak a kutatók mehetnek be.
Forrás: Ripost