Nem mindegy, kire bízza az ember a pénzét. És az sem, ki, mennyire jártas a pénzügyekben. Érdemes utánanézni a dolgoknak, mielőtt valaki beül egy biztosítási ügynök, avagy bróker irodájába, mert van, aki bármire rá tud beszélni embereket. Például nem is létező befektetésekre. Mint az az 57 éves budapesti nő, aki 800 millió forinttal károsította meg ügyfeleit biztosítási ügynökként.
Mostanában mintha megszaporodtak volna a női csalók, akikről nem mondhatni, hogy kis tétben játszanak. itt van például a karcagi „Bróker Marcsi” ügye, aki 768 embert csapott be, és a vád szerint 10 milliárd forint kárt okozott. Vagy éppen a „csengeri örökösnő”, aki Kósa Lajost is megpróbálta megvezetni.
És most itt a legújabb csaló hölgy, aki ellen épp most emel vádat az ügyészség. Ő a „nagy”, milliárdokat eltüntető elődökhöz képest „kishal”, bár a 800 millió forint, amit a vád szerint eltüntetett, több családnak is elég lenne egy életen át úgy, hogy nem kéne dolgozni sem…
A Fővárosi Főügyészség tájékoztatása szerint az 57 éves nő a munkakörénél fogva csak életbiztosításokat köthetett, ennek ellenére több mint 100 embernek – családtagjainak, barátainak és ügyfeleinek – olyan befektetési lehetőségeket kínált, amik vagy nem is léteztek, vagy amelyekre nem volt jogosultsága.
A vádirat szerint a nő 2007 júliusa és 2015 augusztusa között egy biztosító társaság megbízottja volt. Feladata és egyben jogosultsága életbiztosítások értékesítésére terjedt ki, befektetési tanácsadást egyáltalán nem végezhetett, illetve nem ajánlhatott befektetési lehetőséget a biztosító nevében.
A vád szerint a nő elhatározta, hogy némi pluszpénz reményében három fajta befektetési lehetőséget is kínál családtagjainak, barátainak, ismerőseinek, gyülekezete tagjainak és olyan ügyfeleinek, akikkel bizalmi viszonyt alakított ki.
A nem létező befektetés
Az egyik ajánlata a befektetési alapokba történő befektetés volt; magas hozamokat ígérő megbízási szerződéseket kötött a sértettekkel. Később meggyőzte őket arról, hogy a tőke, valamint a hozamok bent tartásával még magasabb hozamra számíthatnak.
Ez a befektetési lehetőség nem létezett, a vádlott a kiemelt hozamok ígéretével azért tévesztette meg az embereket, hogy a pénzüket megszerezze.
A gépjármű-befektetés
Az általa kínált másik lehetőség a gépjármű.befektetés volt, amelynek eredményeként a vádlott szerint az ügyfél a végén vagy magas hozamot, vagy egy autót kapott, netán az összeget autóvásárlásra fordíthatta.
„Aranybefektetés”
Az aranybefektetés volt a harmadik, aminek a lehetőségével megtévesztette az ügyfeleket. Itt rövid időn belül rendkívül magas hozamot ígért: eszerint az átadott összeg 6 hónapon belül akár 3-4-szeresére is nőhetett.
Fő a bizalom
A nő a készpénzek átvételéről legtöbbször átvételi elismervényt állított ki, szerződéseket töltött ki, illetve egy általa hivatkozott társaság honlapján több ügyfelét is regisztrálta, mindezt azért, hogy a sértettek bizalmát elnyerje. Egyedüli célja azonban az ügyfelek pénzének megszerzése volt.
A vádlott kezdetben az egyes ügyfeleknek a többiektől beszedett pénzből fizetett is, hogy meggyőző legyen, illetve, hogy a „befektetéseket” ők a baráti és ismeretségi körükben ajánlják.
Az asszony 2015-től kezdődően a hozamkifizetésekkel késedelembe esett, illetve nem teljesítette azokat: különböző okokra hivatkozott, majd 2015 nyarától elérhetetlenné vált.
Az ügynek 118 sértettje van, s a nő összesen több mint 800 millió forint kárt okozott nekik.
A Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség a vádlott ellen több mint 100 rendbeli – több esetben jelentős kárt okozó – üzletszerű csalás bűntette miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra. A büntetési tétel öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés.
Forrás: Blikk.hu