Home Szabadidő Vadászat hírei Olaszország gyérítené farkasállományát

Olaszország gyérítené farkasállományát

Bár az elmúlt évtizedekben az olasz állam több millió eurót fordított a kihalófélben lévő farkasok megmentésére, a környezetvédelmi minisztérium most több példány kilövését tervezi. Elsősorban az Appenninek térségében szaporodtak el a farkasok és jelentenek egyre nagyobb veszélyt az állattenyésztőknek.

Bár az elmúlt évtizedekben az olasz állam több millió eurót fordított a kihalófélben lévő farkasok megmentésére, a környezetvédelmi minisztérium most több példány kilövését tervezi. Elsősorban az Appenninek térségében szaporodtak el a farkasok és jelentenek egyre nagyobb veszélyt az állattenyésztőknek.  Az Appenninekben a becslések szerint 2500, az Alpok térségében 150 példány él. Elsősorban Toszkánában, ahol mintegy 600 farkas él, panaszkodnak az állattenyésztők arra, hogy egyre több birkát, borjút és szamarat tépnek szét a ragadozók. A tartomány ezért egy négymillió eurós, hároméves tervet indított a farkasok miatt kárt szenvedett tenyésztők kártalanítására - közölte a La Repubblica című római napilap.  A környezetvédelmi minisztérium úgy döntött, ha a farkasállomány mérete a lakosság számára veszélyessé válik, akkor feloldja a farkasok kilövésének tilalmát. "Végre felismerte a kormány, hogy az állattenyésztők nem bírják tovább a farkasok állandó támadásait. Az agresszív példányok megölése megoldást jelent" - fogalmazott Stefano Masini, a Coldiretti mezőgazdasági szervezet környezetvédelmi kérdésekért felelős szóvivője.  A kormány tervei azonban az állatvédők részéről heves tiltakozást váltottak ki. Az LAV nevű szervezet szerint az visszalépés a fél évszázaddal ezelőtti múltba. "A farkasok megölése erkölcsi és tudományos szempontból elfogadhatatlan" - mondta Massimo Vitturi, az LAV szóvivője.  Nem csak a farkasok jelentenek problémát a hegyvidéki területeken. A szarvasok száma 1980 óta 700 százalékkal nőtt Olaszországban, a zergéké 120 százalékkal. Problémát okoznak a vaddisznók is, amelyek száma csak 2000 óta 400 százalékkal emelkedett. Toszkána tartomány ezért azt tervezi, 250 ezer vaddisznó kilövésére ad engedélyt, ami szintén heves tiltakozásokat váltott ki.

Az Appenninekben a becslések szerint 2500, az Alpok térségében 150 példány él. Elsősorban Toszkánában, ahol mintegy 600 farkas él, panaszkodnak az állattenyésztők arra, hogy egyre több birkát, borjút és szamarat tépnek szét a ragadozók. A tartomány ezért egy négymillió eurós, hároméves tervet indított a farkasok miatt kárt szenvedett tenyésztők kártalanítására – közölte a La Repubblica című római napilap.

A környezetvédelmi minisztérium úgy döntött, ha a farkasállomány mérete a lakosság számára veszélyessé válik, akkor feloldja a farkasok kilövésének tilalmát. „Végre felismerte a kormány, hogy az állattenyésztők nem bírják tovább a farkasok állandó támadásait. Az agresszív példányok megölése megoldást jelent” – fogalmazott Stefano Masini, a Coldiretti mezőgazdasági szervezet környezetvédelmi kérdésekért felelős szóvivője.

A kormány tervei azonban az állatvédők részéről heves tiltakozást váltottak ki. Az LAV nevű szervezet szerint az visszalépés a fél évszázaddal ezelőtti múltba.

„A farkasok megölése erkölcsi és tudományos szempontból elfogadhatatlan” – mondta Massimo Vitturi, az LAV szóvivője.

Nem csak a farkasok jelentenek problémát a hegyvidéki területeken. A szarvasok száma 1980 óta 700 százalékkal nőtt Olaszországban, a zergéké 120 százalékkal. Problémát okoznak a vaddisznók is, amelyek száma csak 2000 óta 400 százalékkal emelkedett. Toszkána tartomány ezért azt tervezi, 250 ezer vaddisznó kilövésére ad engedélyt, ami szintén heves tiltakozásokat váltott ki.

 

Forrás: greenfo

Exit mobile version
Megszakítás