Végre itt a nyár, a kikapcsolódás, a pihenés és a nyaralás időszaka! Ezúttal azoknak a családoknak igyekszünk segíteni, akik idén autóval indulnak útra. Egy hosszabb út ugyanis számos meglepetést is tartogathat, ezért néhány pontban összegyűjtöttük azt, hogy ezeket hogyan lehet elkerülni.
Indulás előtt mindenképpen érdemes ellenőrizni a gépjármű műszaki állapotát, hogy például egy rossz akkumulátor miatt nehogy lerobbanjunk az út szélén, de ilyen forróságban az sem árt ha a hosszabb út előtt az autó klímaberendezésére is ránéz egy szakember.
Mi mindent kell ellenőriznünk indulást előtt az autónkon?
Ha gépjárművel indulunk nyaralni, különösen fontos megbizonyosodni arról, hogy az autó jó állapotban van-e, és biztonságosan útnak indulhatunk-e vele? Még egy újabb autó is megérdemli a plusz odafigyelést akkor, ha egy hosszabb útra készülünk. Ilyenkor a motorolaj, az ablaktörlő folyadék és a fékfolyadék szintjének az ellenőrzése sem maradhat el! Az ellenőrzés alkalmával ahogy fent már említettük, az akkumulátor állapotát is érdemes megnézni, és ilyenkor ellenőrizni kell a csatlakozások szorosságát is.
A gumiabroncsok állapotára és nyomására is nagy hangsúlyt kell fektetni nyáron. Ilyenkor vizsgáljuk meg a profilmélységet, és ellenőrizzük a guminyomást is. Nyáron biztonságosan csak nyárigumival, vagy négyévszakos abronccsal indulhatunk útnak! Bár sokan azt gondolják, hogy az a gumi, ami a téli fagyokat és a jegeket bírta, megfelelő tapadást fog biztosítani nyáron a száraz aszfalton is, de egyáltalán nem költségkímélő és biztonságos dolog nyáron téligumit használni. Ezek az abroncsok a felforrósodott aszfalton nagyon gyorsan elkopnak.
Ha egy költségkímélőbb alternatívát keresünk, érdemes lehet megtekinteni a négyévszakos abroncsok kínálatát. Ezek a gumik ma már nagyon jó minőséggel rendelkeznek, hiszen az elmúlt évek során hatalmas fejlődésen mentek keresztül. Ennek köszönhetően biztonságos lehet velük télen és nyáron is a közlekedés.
Így készüljünk fel az utazásra
A csomagok bepakolása előtt érdemes lehet az autónkat alaposan kitakarítani. Ilyenkor pakoljunk ki mindent, amire feltehetőleg nem lesz szükségünk a nyaralás ideje alatt. Tervezzük meg pontosan az útvonalat, és nézzük meg, útközben hol tudunk majd megállni pihenni. Gyűjtsük ki azt is, hogy mely településeken lesz benzinkút.
Bár való igaz, hogy ilyenkor minél előbb szeretnénk elérni az úti célunkat, mindenképpen meg kell állnunk időnként pihenni. Ilyenkor kicsit átmozgathatjuk és kinyújtóztathatjuk magunkat, és a sofőr is jobban fog tudni az út további részében koncentrálni.
Természetesen készüljünk fel a melegre, hiszen ilyenkor extrán fontos a hidratáció! Töltsük fel behűtött italokkal a hűtőtáskát, azt pedig pakoljuk meg jégakkukat, hiszen annál kellemetlenebb nincs, mikor a legnagyobb forróságban már az átmelegedett italt kell kortyolnunk. Az indulást próbáljuk meg vagy késő estére, vagy kora reggelre, hajnalra időzíteni, ilyenkor még nincs olyan elviselhetetlen forróság, és remélhetőleg a forgalom sem lesz olyan nagy, mint napközben.