A gyomorfájdalom több ok miatt is kialakulhat. A fájdalmat kiválthatják vírusfertőzések, savas reflux, de gyomorfekély is állhat a háttérben.

Akkor is fájhat a gyomor, ha túl sok alkoholt fogyasztunk, de a gyomorhurut, a szívroham, a stressz és az ételmérgezés miatt is kialakulhat a gyomor fájdalma.

Ha a gyomrunk fáj, akkor többnyire nemcsak a fájdalom az egyetlen panaszunk, tünetünk. A fájdalom mellett megjelenhet még a hányás, a fejfájás, a hányinger, a hidegrázás, a láz, a hasi és egyéb fájdalom is.

Otthoni egyszerű és olcsó módszereket is bevethetünk a gyomorfájdalom csökkentésére, annak megszüntetésére.

A legfontosabb – és legérdekesebb hírek itt! Kattints és szólj hozzá, ha tetszik, osztd meg a legérdekesebb – és legizgalmasabb tartalmakat!

Az egyik legjobb módszer, praktika a gyomor fájdalmának megszüntetésére nem más, mint a szódabikarbóna. Hogyan alkalmazzuk? Keverjünk el egy pohár vízben fél teáskanál szódabikarbónát és fogyasszuk el. A szódabikarbóna jelentősen csökkenteni tudja a gyomorban kialakult nyomást, illetve a gyomor savasságán is csökkenteni tud.

A másik finomság egy gyümölcs, ami nagyon sokat enyhíthet a gyomor fájdalmán. A papaya egy olyan enzimet tartalmaz, amelyet papainnak neveznek. Ez az enzim segíti a gyomorban a fehérjék lebontását és meg is nyugtatja a háborgó gyomrot. Az emésztésnek is nagyon jót tesz, hiszen tele van értékes rostokkal, emellett csökkenti a székrekedés kialakulásának esélyét.

Nemcsak a papaya, hanem más rostban gazdag táplálék is a segítségünkre lehet a gyomor fájdalmának csillapításában, például a teljes kiőrlésű gabonák, a magvak, a diófélék, a zöldségek és a gyümölcsök.

A nyers méz is hasznos lehet a gyomor számára, mivel a méz is gazdag forrása a különböző enzimeknek, amelyek segítenek megnyugtatni a gyomrot. Hogyan fogyasszuk? Keverjünk el 2 dl meleg vízben egy teáskanál mézet és igyuk meg. Naponta több alkalommal is fogyaszthatjuk.

A legfontosabb – és legérdekesebb hírek itt! Kattints és szólj hozzá, ha tetszik, osztd meg a legérdekesebb – és legizgalmasabb tartalmakat!

Emésztésfokozóként és hányinger csillapítására több gyógynövényt is használhatunk, például a gyömbért, az édesköményt, a koriandert és a kardamomot. Ezek a fűszer- és gyógynövények fokozzák az emésztést, illetve csillapítják a hányást és a hányingert is.

Hirmagazin.eu

ElőzőFéltékenység, pénz, megcsalás – ezek a szakításhoz vezető leggyakoribb indokok
KövetkezőPedáns vagy kényszerbeteg, aki állandóan takarít?
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza