16.1 C
Budapest
2024. május. 2. csütörtök
HomeÉletmódEgészség - betegségMilyen betegségek kezelhetőek fizioterápiás módszerekkel?

Milyen betegségek kezelhetőek fizioterápiás módszerekkel?

Tudtad, hogy fizioterápiával szinte minden ízületekkel, izmokkal vagy idegrendszerrel kapcsolatos állapot sikeresen kezelhető? Az életben számos olyan helyzet, mozgásszervi betegség és/vagy baleset adódhat, amikor néhány fizioterápiás kezeléssel elkerülhető a műtéti beavatkozás.

Mi az a fizioterápia?

A fizioterápia egy olyan kezelési koncepció, amely a passzív kezelési módszereket ötvözi az aktív gyakorlatokkal. Ez magában foglalja az olyan gyakorlatok elsajátítását, mint a mobilizációs gyakorlatok vagy a problémás izomcsoportok megerősítésére szolgáló gyakorlatok. A MozgásKlinika Óbudán minden páciensnek egy komplex edzésprogramot készít, amelyet a kezelés részeként önállóan is lehet gyakorolni otthon. A cél az, hogy a páciens gyakorlataival javítsa tüneteit, és képes legyen megelőzni más betegségeket, sérüléseket.

Fizioterápia, mint a fájdalomcsillapítás, izomlazítás és gyulladáscsökkentés egyik hatásos ellenszere!

A porckorongsérv a fizioterápiával gyógyítható betegség kiváló példája. Kezelésére különböző terápiás technikákat alkalmaznak a hátizmok erősítésére, amelyekkel a csigolyákat a megfelelő testtartásba állíthatják vissza. De az ízületi gyulladás is egy másik gyakori állapot, amit kezelni lehet vele, különösen az idősek körében. Fizioterápiás technikák segítségével újra visszanyerhető a mozgásképesség.

20240110 170122
Kép tulajdonosa: Bognár Géza

Kevésbé ismert a fizioterápia alkalmazása légúti betegségekben. Például cisztás fibrózissal diagnosztizált betegeknél is alkalmazható, mert javul a beteg testtartása, és sokkal jobban tud lélegezni. Még a sportolók is gyakran vesznek részt fizioterápiás foglalkozásokon, ha sérüléseik vannak, vagy szeretnék növelni izmaik rugalmasságát.

Bármely állapot esetén a fizioterápia feladata a szervezet normál működésének helyreállítása, és a fájdalom megszüntetése! Sajnos az izomfájdalmak sok ember érintenek, de gyógytornával enyhíthetőek. Segítségével csökken az izommerevség, a vérkeringés serkentése következtében.

Fájdalmas lehet a fizioterápia?

A dolgok természetéből adódóan a nyújtó- és mobilizációs gyakorlatok során fájdalom léphet fel, de nem minden esetben, és nem is elviselhetetlen a fájdalom. Főleg azért történhet meg, mert ízület feszültség alá kerül, azaz a mozgás aktuális végére kerül. A más ízületekre átvitt erő enyhe fájdalmat okozhat az adott ízületben vagy más ízületekben.

Természetesen egy ízület is túlterhelhető, ha rosszul választják ki a gyakorlatokat. Fennáll annak a lehetősége is, hogy az egyes szerkezetek túlterhelődnek a különösen kemény vagy túlzott edzés során. Az izomfájdalom akkor is lehetséges, ha az izmok edzetlenek vagy gyengék. Nem számít, miért érez a testünk fájdalmat a fizioterápia után, ezt nem kell mindig negatívnak tekinteni. Inkább megmutatják a gyenge pontjainkat, amelyeken dolgoznunk kell.

Lehet-e káros a fizioterápia?

Nem, csak válaszd ki a megfelelő szakembert! Egy tapasztalt gyógytornász személyre szabott edzésprogramot készít, felismeri időben a kockázatokat vagy problémákat, és „eltávolítja” őket az útból, mielőtt a dolgok komolyra fordulnak. Ha úgy érzed, túlterhelnek a gyakorlatokat, vagy akár fájdalmad is vannak a terápia után, beszélj gyógytornászoddal, és ő folytatja a kezelést, amíg az el nem vezet a kívánt kezelési sikerhez.

Összefoglalva, minden fizioterápiás technika kedvez a szervezet természetes gyógyulási folyamatainak, csökkentve a fájdalmat és kellemetlen érzést.

Hirmagazin.eu

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

weblap4u banner
securiton-tűzvédelem