Mikroszkópos vizsgálatnak vetik alá az október 1-jei Las Vegas-i lövöldözés elkövetőjének, Stephen Paddocknak az agyát a kaliforniai Stanford Egyetemen, ám bármit is találnak a kutatók – ha egyáltalán találnak valamit -, az eredményeik valószínűleg nem adnak választ arra a kérdésre, hogy mi vitte rá a férfit az 59 halálos áldozatot követelő tömegmészárlásra.

A Las Vegas-i hatóságok szerint a 64 éves merénylő agyát egy sor különböző vizsgálatnak fogják alávetni a következő hónapokban, hogy fényt derítsenek bármilyen esetleges neurológiai problémára. Mint hozzátették, a Paddock boncolásakor végzett szemrevételezéses vizsgálat során semmilyen rendellenességet nem találtak a férfi agyában, amely hamarosan megérkezik a kaliforniai intézménybe.

A The New York Times című lap értesülései szerint a Stanford Egyetem kutatói azt az instrukciót kapták, hogy pénzt nem kímélve derítsék ki, volt-e Paddocknak valamilyen egészségi problémája, úgy mint agyi érkatasztrófája, véredényeket érintő betegsége, tumora, epilepsziája, szklerózis multiplexe, degeneratív rendellenessége, érte-e bármilyen fizikai trauma vagy kapott-e valamilyen fertőzést.

Paddock agyának mikroszkópos vizsgálatát majdnem egy hónappal azután kezdik meg, hogy a férfi több automata fegyverből golyózáport zúdított a háromnapos Las Vegas-i Route91 Harvest countryfesztivál zárókoncertjének közönségére. A férfi a rendezvény helyszíne mellett magasodó Mandalay Bay szálloda 32. emeletéről tüzelt, 59 ember halálát okozva és százakat megsebesítve.

Las Vegas, 2017. október 2.
Rendőrök a Las Vegasban történt lövöldözés helyszínén 2017. október 1-jén. Az incidensnek legkevesebb 26 sebesültje van, az elkövetőt a rendőrök lelőtték. (MTI/AP/John Locher)

Paddock a lövöldözés után öngyilkosságot követett el, és a rendőrség azóta is nagy erőkkel nyomoz, hogy megpróbálja felderíteni a férfi vélhető motivációit. Ezzel kapcsolatban a kutatók sem kecsegtetnek sok reménnyel, mert, mint mondják, ha találnak is valamilyen betegséget, tudománytalan lenne arra következtetni, hogy az okozta a tömegmészárlást.

A Columbia Egyetem szakértője, Paul S. Appelbaum szerint ugyanakkor az eredmények annyiban biztosan hasznosak lehetnek, hogy növelhetik az emberekben a pszichológiai rendellenességekkel és agyi betegségekkel szembeni tudatosságot.

Forrás: hirado.hu