Home Tudástár Technika, kommunikáció Mennek a kukába az oktostelefonok? Félelmetes, amit Zuckerberg bemutatott

Mennek a kukába az oktostelefonok? Félelmetes, amit Zuckerberg bemutatott

A donyecki és a luhanszki régiókban sem elérhetők a Meta közösségi média felületei/ Fotó: Northfoto

Szerdán hosszabb pletykálgatás után végre lerántotta a leplet Mark Zuckerberg az Orion nevű, egészen ijesztő AR-szemüvegéről a Meta Connect eseményen.

A vállalat vezérigazgatója azt reméli, hogy az új vívmány idővel leválthatja az okostelefonokat. Az Orion prototípuson kívül a Llama nevű nagy nyelvi modellről (LLM) is kiderültek részletek.

A bemutatón Zuckerberg legelőször is a Quest 3 VR-szemüveg olcsóbb változatát, a Quest 3S-t mutatta be. Ez az a VR-szemüveg prototípus, ami igen olcsó, főleg az Apple Vision Pro headsetjéhez képest, ennélfogva pedig sikeres is volt.

Az Orion azonban egy jóval nagyobb léptékű innováció a VR-szemüvegekhez képest, mivel egy teljesen átlagos szemüvegnek néz ki.

728x90 100

A The Verge tudósítása szerint szemben a headsetekkel itt nem kamerák által projektált képen keresztül, hanem közvetlenül látjuk a környezetünket, az alkalmazásokat pedig speciális lencsékkel és microLED projektorokkal vetíti ki. Ezeket a tekintetünkkel, hanggal, kézmozdulatokkal, valamint egy csuklón viselhető interfésszel vezérelhetünk. A prototípusok működtetéséhez egy olyan külső egység is szükséges, ami éppen akkora, mint egy telefon.

Mindezeken túlmenően a Meta a saját LLM mesterséges intelligenciáját is bemutatta, képes fotókat is feldolgozni a szövegek mellett, a vállalat állítása szerint pedig  olyan kiterjesztett valóság applikációkat lehet fejleszteni vele, amik például alkalmasak lehet valós idejű videófeldolgozásra.

Az új MI, nem meglepő módon, nem érhető el az Európai Unió területén, és az itt élő fejlesztők sem dolgozhatnak vele, legalábbis egyelőre.

Európa lehet a fejlődő világ digitális hajléktalanja

Az Apple után a Meta is bejelentette, hogy a követhetetlen uniós szabályozások miatt Európa nem kapja meg multimodális mesterséges intelligencia modelljüket.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőÚjra akcióba léptek az energiaszámlás adathalászok! Ellenőrizd a gázszámlát, már az is árulkodó lehet!
KövetkezőLakossági állampapírok: már most eldőlt, jönnek-e új termékek
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás