forrás: BZI/hirado.hu
Sokat ígér, keveset ád – az ENSZ székházában beszélt Mark Zuckerberg. Megint arról, hogy elérhetővé kell tenni az internetet mindenkinek.
Ismét elmagyarázta, hogy 2020-ig a földkerekség minden lakójához el kell juttatni az internetet. Ez szerinte létfontosságú ahhoz, hogy megvalósuljon az ENSZ 15 évre szóló fejlesztési programja, amelyet pénteken fogadott el a világszervezet csaknem 200 tagországának kormány-, illetve államfője. Beszélt arról is, hogy a menekülttáborokban is legyen web, mert az segítheti a menekülteket a segélyekhez való hozzáférésben és a hozzátartozóikkal való kapcsolattartásban.
A The New York Times szerint Zuckerberg elkottyintotta megint, hogy persze az emberek internethez juttatása jól jön a Facebooknak is. „It’s not all altruism” (azaz, nem színtiszta önzetlenség), közölte.
Egy lájkolás vagy egy posztolás nem állít meg egy tankot vagy puskagolyót, de ha az emberek kapcsolatot tudnak tartani egymással, esélyünk van globális közösség létrehozására és a kölcsönös megértésre, ami hatalmas erő – mondta emelkedetten Mark Zuckerberg szombaton az ENSZ-székházban, egy üzletemberekkel közös ebéden.
A Facebook-vezér által életre hívott Internet.org drónokkal kívánja ellátni a világ elmaradott térségeit internettel. Egyes adatok szerint már most 800 millió felhasználót juttatnak internet eléréshez.
Kritikusai azonban sokadszor figyelmeztetnek arra, hogy az Internet.org kezdeményezése már többször semmibe vette a hálózat- és szolgálatássemlegesség elvét. Valóságos lázongások törtek ki Brazíliától Indiáig a humanitáriusnak titulált projekt ellen, mivel az a netsemelegességet megsértve a Facebook és csatolt társai szolgáltatásainak (valamint hirdetéseinek) szűrőjén keresztül engedi láttatni a világot. Pedig a Facebook nem lehet egyenlő az internettel.
A tiltakozások hatására a közösségi portál ígéretet tett, hogy az Internet.org-ot megnyitják mások számára is – a Facebookba integrálva.