Home Sport Labdarúgás, foci Magyarország-Svájc 1:3 – elvesztettük első EB-meccsünket

Magyarország-Svájc 1:3 – elvesztettük első EB-meccsünket

0
Szerzői jogok Koszticsak Szilard/MTI - MTI

Enervált első félidős teljesítménnyel és kemény második félidős küzdelemben első EB-meccsén a magyar válogatott Kölnben kikapott Svájctól.

A nagy tempóval indult mérkőzésen a kiegyenlített kezdést követően a svájciak tudták többet tartani a labdát, helyzetkialakításuk is sikeresebb volt.

A növekvő fölényt pontra váltották a 14. percben: egy lesre állítást néhány perccel korábban még megúszott a magyar csapat, de a második ilyen helyzetben beragadt egy magyar védő, a védelem mögé kiugratott Duah pedig a magyar kapus mellé bombázott közelről a hálóba.

A korai gólt követően állandósult a svájci fölény: a vörös mezes játékosok többször könnyen átjátszották a magyar középpályás sort, és a magyar védelem sem tűnt magabiztosnak, a párharcokat rendszeresen a svájciak nyerték meg, a gyorsaság és a labdabirtoklás aránya mind az alpesiek oldalán állt.

Az előny könnyen növekedhetett volna, ha Vargas a 20. percben értékesíteni tudja óriási helyzetét: már csak Gulácsival állt szemben a tizenhatoson belül, de a kapus hárítani tudta lövését.

A magyaroknak is volt egy-két halvány helyzetük, a legjelentősebb a 40. percben történt, amikor Szoboszlai szabadrúgását Orbán fejelte kapura, de hárítani tudott az ellenfél kapusa.

A csapatok már a félidőt jelző bírói sípot várták, amikor 45. percben egy szépen kijátszott támadásban a magyar védelem enerváltsága miatt Aebischer elé került a labda, aki távolról meglőtte, és Gulácsi nem érte el a kapu bal alsó sarkába csapódó labdát.

2:0-ás hátránnyal fordult tehát a magyar válogatott a második félidőre.

A második játékrészben a magyarok kezdeményező képessége, játékminősége javult, a meccs kiegyenlítettebbé vált.

Az 53. percben Gulácsi hárított egy éles svájci lövést, míg a 63. percben Varga Barnabás fejese centiméterekkel ment a kapufa mellé – ez volt az addigi legnagyobb, magyar helyzet.

Varga a 66. percben ismételt, ezúttal sikeresen: Szoboszlai beadását a védőjét megkerülő magyar csatár keményen befejelte.

A magyar gól lélektani fordulatot hozott, a magyar csapat „harapni” kezdett, erőteljesebben kezdett focizni, helyzeteket alakított ki, de közben kinyílt: a 93. percben a svájciak ezt büntették meg, Orbán rossz helyre ment elfejelésére Embolo lecsapott, és Gulácsi fölött a hálóba ívelt.

A magyar válogatott az EB első meccsén egy fegyelmezett védelemmel és kreatív, gyors támadósorral felálló svájci gárdával nézett szembe, és bár voltak jó percei, nem tudott ellenfele fölé kerekedni.

Eddig az Euronews, de Szoboszlai megmondta az igazságot!

Nem szabad azt hinni, hogy ajándékba adják a 3 pontot!

3–1-s vereséggel kezdte az Európa-bajnokságot Magyarország Svájc ellen. A magyar csapat az első félidőben nagyon gyengén játszott, a másodikban feljavult, de pontot nem tudott szerezni.

A vereség után a csapatkapitány Szoboszlai Dominik a következőt mondta:

„Teljesen más csapat voltunk az első félidőben, mint a másodikban. Ebből a meccsből is tanulunk, nem szabad búslakodni, innen szép a győzelem”

– mondta. Arra a kérdésre, hogy ő személyesen mit tanul a mostani meccsből így válaszolt:

„Nem mehetsz be úgy egy meccsbe, hogy azt hiszed, ajándékba adják a három pontot. Nem véletlen, hogy kijutottunk az Eb-re, de menni kell tovább, elég sok dolgunk van, rajta vagyunk. Nem fogják azt mondani a németek vagy a skótok, hogy tessék, jussatok tovább.”

A második félidőről is kifejtette a véleményét:

„A második félidő jó volt, nem voltunk megijedve, segítettük egymást.”

A magyar válogatott legközelebb szerdán a házigazda Németország ellen lép pályára.