Home Főhírek Belföldi hírek M1: A családtagok is ott voltak Röszkén

M1: A családtagok is ott voltak Röszkén

forrás: MTI

A Híradó értesülései szerint a terrorcselekménnyel gyanúsított szír férfi családtagjai is részt vettek a röszkei zavargásban. Többet közülük még keresnek, de néhányukat határzár tiltott átlépése miatt már gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök. Közben kiderült az is, hogy a szír férfi ellen a határátkelőt védő rendőrök elleni támadás miatt indult büntetőeljárás.

Egy gyerekkel az ölében ült a győri vasútállomáson a szeptember 19-én készült felvételen a röszkei zavargás egyik hangadója. A Híradó értesülései szerint a férfi nem a saját gyerekét, hanem egy rokona kisfiát tartotta az ölében, mielőtt a TEK kommandósai elfogták. A 39 éves szír férfi három nappal korábban hangosbeszélővel a kezében biztatta az arcukat eltakaró migránsokat, akik palackokkal és kövekkel, később betondarabokkal dobálták a határátkelőt védő rendőröket. Később, miután a támadók kifeszítették a kaput, a tömeggel együtt ő is benyomult a lezárt területre.

A Híradó értesülései szerint a zavargásban a szír férfi számos családtagja is részt vett. Többet közülük még keresnek, de néhányukat határzár tiltott átlépése miatt már gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök. A Szegedi Törvényszék – többek között azért, hogy ne tudjon összebeszélni szökésben lévő rokonaival – helyben hagyta a szír férfi letartóztatásáról szóló első fokú döntést, ami így jogerőssé vált.

A szír férfi ellen először határzár tiltott átlépése miatt indult büntetőeljárás, majd a múlt pénteken terrorcselekmény elkövetésével is meggyanúsították. A gyanú szerint ugyanis azt követelte az ott szolgálatot teljesítő rendőröktől, hogy nyissák meg a határzárat és engedjék be őket Magyarország területére, ehhez jött még egy „személy elleni erőszakos bűncselekmény is”, mely szintén a gyanú tárgyát képezi, és a megalapozott bizonyítékok rendelkezésre állnak – fogalmazta meg Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.

A büntető törvénykönyv szerint terrorcselekménynek számít többek között, ha valaki azért, hogy az államot valamire rákényszerítse, hivatalos személy, például egy rendőr ellen erőszakos bűncselekményt követ el. A bűncselekmény büntetési tétele 10 évtől életfogytig terjedő szabadságvesztés.

 

Exit mobile version
Megszakítás