Karácsony Gergely az Árpád hídon történt halálos baleset kapcsán egyértelműen a rendőrséget tette felelőssé azért, hogy a főváros útjain rendszeresek az illegális gyorsulási versenyek, szerinte ezt mutatja az is, hogy a balesetet okozó sofőr autójának rendszáma RACE 001 volt
A főpolgármester nem érti, hogy miért nem helyez ki a veszélyeztetett útszakaszokra kamerákat a rendőrség, és miért nem tartatja be a közlekedési szabályokat, szerinte a rendőrség feladata lenne, hogy ebben érdemben változás legyen.
Az idén már tíz közlekedésrendészeti akciót tartott a BRFK az illegális gyorsulási versenyek miatt. A szombat éjszakai baleset ügyében ugyanakkor még nincs gyanúsított sem.
Megkerestük a Budapesti Rendőr-főkapitányságot, mit tud tenni a rendőrség a hasonló esetek elkerülése érdekében, és a BRFK kommunikációs osztálya azt közölte, hogy rendszeresen tartanak általános közlekedésrendészeti ellenőrzéseket, valamint külön célellenőrzéseket a többi közlekedőre veszélyt jelentő járművezetők – így a gyorshajtók és az ittas vezetők – kiszűrésére. Az ellenőrzésekhez már civil jellegű járműveket és kamerás drónokat is igénybe vesznek, és mozgó járművekből is ellenőriznek.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság kiemelt figyelmet fordít az illegális gyorsulási versenyek megakadályozására, a gyülekezési helyek, valamint azon hosszú, egyenes útszakaszok ellenőrzésére, ahol ilyen versenyek előfordulnak:
a Váci úton
a Szentendrei úton
az Óceánárok utcán
a Hungária és Könyves Kálmán körúton
az Üllői úton
a Soroksári úton
a Nagytétényi úton
a Szentmihályi úton
az Andrássy úton
a Bajcsy-Zsilinszky úton
a 6-os számú főúton
A BRFK 2022-ben 40, 2023-ban 10 ilyen közlekedésrendészeti akciót tartott, és közlése szerint a jövőben is kiemelt feladatként kezeli a gyorshajtások és az illegális gyorsulási versenyek elleni fellépést, és a jövőben is rendszeresen rendel el komplex közlekedésrendészeti ellenőrzéseket.
Arra is emlékeztettek, hogy a BRFK 2022 októberében négy, úgynevezett traffibox kihelyezését kezdeményezte a fővárosi önkormányzatnál. A helyszínek kiválasztásában a korábbi személyi sérüléssel járó közlekedési balesetek számát és súlyosságát vették figyelembe: két fix sebességmérő készüléket terveznek a repülőtérre vezető gyorsforgalmi útra, egyet-egyet pedig a XXI. kerületi Weiss Manfréd útra és a 6-os számú főút XXII. kerületi szakaszára. A megállapodás szerint a sebességmérő eszközöket és a szükséges szoftvert a BRFK biztosította, míg a telepítéshez szükséges talapzatok kiépítését és az áramellátást a fővárosi önkormányzat vállalta.