Mint ahogyan a WHO is kijelentette, és médiánk is megírta, a majomhimlőt a nyugati országokban az esetek többségében férfiakkal szexuális kapcsolatban lévő férfiak esetében észlelték.
Akkor felmerül a kérdés, hogy minek annyi oltóanyag, hogy az uniós tagállamok közösen vegyenek? Talán csak nem azért, mert az EU-ban annyi a jellemző kapcsolat?
Számos tanácskozás után arra a döntésre jutottunk, hogy közösen szerzünk be vakcinát és a betegség kezelését célzó antivirális szereket
– idézte Bergstromot a Dagens Nyheter svéd napilap.
A lap értesülése szerint az EU a dániai székhelyű Bavarian Nordic biotechnológiai vállalat által gyártott Imvanex vakcinából, illetve az amerikai Siga Technologies vállalat Tecovirimat nevű vírusellenes gyógyszeréből vásárol.
Bergstrom elmondta, még egyik céggel sem kötöttek szerződést, de úgy véli, a folyamat gyorsan fog menni, nagyjából egy hét múlva meglesznek a szerződések, és az első szállítások akár már júniusban megkezdődhetnek.
A majomhimlő betegség elnevezése arra utal, hogy a vírusos fertőzést elsőként afrikai majmokban mutatták ki. Világszerte eddig mintegy 250 esetet regisztráltak május eleje óta 19 országban, ugyanakkor az Egészségügyi Világszervezet vezetése úgy véli: a betegség széles körű terjedésének kockázata továbbra is alacsony.
A most megjelent vírusvariánsnak az eddigi tapasztalatok szerint egy százalék körüli a halálozási rátája. Halálesetet a betegség legújabb felbukkanása óta azonban nem jegyeztek fel sehol.
Mondd el Te is a véleményedet! Szerinted indokolt, hogy az EU oltóanyagot vegyen? .. Szerinted Magyarországon is ajánlani fogják a majomhimlő elleni oltás felvételét?
Szólj hozzá! Mondd el a véleményedet, mert nekünk fontos a véleményed, mert a Hirmagazin.eu Online Média olvasója vagy, és mi megbecsüljük olvasóinkat!
A vélemény szabadon kijelenthető, így nincs jó – vagy rossz vélemény, minden vélemény a maga nemében ÉRTÉK!
Osztd meg a cikket, ha tetszett, hogy mások is elmondhassák a véleményüket! Hirmagazin.eu
euronews nyomán