Home Életmód Életmód hírek Ilyen volt a 70-80-as években iskolába járni: ha akkor voltál diák, neked...

Ilyen volt a 70-80-as években iskolába járni: ha akkor voltál diák, neked is ismerősek lesznek a képek

Akkoriban is, mint ahogy ma is, hatalmas nyüzsgés volt a sulik körül reggel és délután egyaránt. A gyerekek szétszéledtek kicsengetés után. (1976, Dunaújváros, Ságvári Endre Általános Iskola) Fotó: fortepan.hu/Magyar Hírek Folyóirat

Nosztalgikus fotókon idézzük a diákéveket.

Nosztalgiázni jó, különösen, ha a gondtalan diákévekről van szó. Gondtalan, hiszen ha akkor a dolgozatok súlya nyomta is a vállukat, felnőttként hátranézve sokan mégis visszavágynak az iskolapadba.

Akár csínytevésekkel tarkítottak voltak ezek a régi esztendők, akár az osztályközösség, a mindig összetartó barátok vagy a meghatározó tanárok tették kedvessé az emlékeket, öröm visszaemlékezni, és nagyon szerencsés, ha ehhez egykori fotók is kéznél vannak.

Repüljünk vissza a múltba!

Szálljunk be a képzeletbeli időgépbe: bújjunk iskolaköpenybe, járjunk a hűvös iskolai folyosó kőpadlóján, nyissunk be a zajos osztályba, és kukkantsunk be régi iskolatáskánkba is a következő képekkel!

Az iskolaköpeny akkoriban még kötelező volt, egyfajta egyenruhaként, ám többféle fazon is létezett. A gödöllői, Szabadság téri áruházban így próbálta új köpenyét egy kislány 1974-ben.
Fotó: fortepan.hu/Bauer Sándor
Köpeny ide vagy oda, a vagányság útját semmi sem állhatta, mint azt a napszemüveges, középiskolás fiú is bizonyítja. Persze, valószínűleg csak a szünetben viselte. (1979, Budapest, Toldy Ferenc Gimnázium)
Fotó: fortepan.hu/Urbán Tamás
Kukkantsunk be az iskolatáskába is! A nyolcvanas években sokaknak volt dobozszerű, illetve mini zongorás, zenélő tolltartója.
És hogy mi volt a tolltartóban? Patronos töltőtollak, természetesen.
Az illatos, színes, figurás radírokat is nagyon szerették akkoriban a diákok, sokan gyűjtötték is őket.
Szinte ma is érezzük a folyosók hűvösségét, halljuk a kőpadlón kopogó cipőket, és magunk előtt látjuk a gondosan elkészített faliújságot. (1983, Csanádapáca, Szent Gellért út, Általános Iskola)
Fotó: fortepan.hu
Akkoriban is, mint ahogy ma is, hatalmas nyüzsgés volt a sulik körül reggel és délután egyaránt. A gyerekek szétszéledtek kicsengetés után. (1976, Dunaújváros, Ságvári Endre Általános Iskola)
Fotó: fortepan.hu/Magyar Hírek Folyóirat
A diákok nem csak a kicsengetést várták: a táblára pillantva látni a Vakáció felirat végét. Mindennap egy betűvel gyarapodott a szó. (Csanádapáca Szent Gellért út, Általános Iskola)
Fotó: fortepan.hu/Jankó Attila
ElőzőNegyven centi a különbség
KövetkezőSemmi pánik, a Google Play Áruház tényleg átalakult
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás