Egy friss piackutatásból kiderült, a magyar dolgozók harmada kényszerül másodállást vállalni az elszálló megélhetési költségek miatt. Az energiaválság, az általános infláció és az élelmiszerek példátlan drágulása jelentősen csökkenti a fizetések reálértékét.
Sokaknak nincs más választása, mint plusz megélhetési forrás keresése. Az RTL Híradója kiderítette a Randstad munkaerő-toborzó cég felmérése alapján, a hazai munkavállalók számottevő része egyáltalán nem tud megélni az alap fizetéséből.
A legfrissebb hírek itt!
A fizetések vásárlóértéke kilenc hónapja folyamatosan romlik. A KSH adatai arra világítottak rá, csak 8%-kal értek kevesebbet a bérek idén februárban, mint 2022 februárjában… hiába a statisztikai adat, az általános meggyőződés az, hogy másfélszer annyiba kerül az élet most, mint ezelőtt másfél évvel.
A munkaerő-toborzó vállalat felmérése rámutatott, a dolgozók 34%-a vállal plusz munkát a jobb megélhetés érdekében.
„Azért, hogy ne kelljen minden egyes dologra fillérezgetni, hogy jobban ki tudjunk jönni. A szolgáltatások, minden többe kerül, úgyhogy nekem is plusz munkát kell vállalnom. A szakszervezeteknek mindig az a céljuk, hogy az emberek olyan bért kapjanak, amihez már nem kell plusz túlórákat, plusz műszakokat vállalni, hanem kijöjjenek az alapbérükből. De sajnos most az infláció nagyon megkavarta ezt a helyzetet.”– nyilatkozta Bábel Balázs, a Vasas Szakszervezi Szövetség alelnöke a Híradónak.