Home Főhírek Külföld Heinz-Christian Strache: Ausztria nem szeretné, hogy létrejöjjön az Európai Egyesült Államok

Heinz-Christian Strache: Ausztria nem szeretné, hogy létrejöjjön az Európai Egyesült Államok

Heinz-Christian Strache, DiePresse.com

Van összefüggés a migránsok értékrendje és a börtönökben lévő migrációs hátterű rabok többsége között – ezt az osztrák alkancellár jelentette ki az M1-nek adott exkluzív interjújában. Heinz-Christian Strache bírálta azokat a politikusokat, akik bevándorlással akarják megoldani európa demográfiai problémáit, és hitet tett a saját nemzetéhez tartozó családok támogatása mellett.

Heinz-Christian Strache osztrák szabadságpárti alkancellár szerint a bevándorlás önmagában nem tudja megoldani azt a demográfiai problémát, hogy túl kevés gyermek születik, és egyben a saját nép másikra kicserélését jelentené. Hangsúlyozta: ez nem lehet a koncepciója egyetlen felelős politikusnak sem.

A bevándorlás helyett hatékony családpolitikai intézkedésekre van szükség, amelyek úgy támogatják az anyákat, a szülőket és a gyermeknevelés folyamatát, hogy egy vagy két gyereknél többet vállalhassanak elszegényedés nélkül – emelte ki. Valójában a nevelés is munka, ezt pedig jobban meg kell becsülni – tette hozzá.

Az osztrák kormánynak támogatni kell az osztrák családokat

Az alkancellár elmondta: jónak tartja, hogy Orbán Viktor olyan családpolitikai modellt javasolt, amelyet kifejezetten a magyar családoknak dolgoztak ki.

Az osztrák családpolitikának jelentős központi eleme a családi pótlék, a családtámogatás és a családi adókedvezmény. A nemrég elfogadott családi adókedvezményről – melyet a második Oszták Köztársaság második legnagyobbjának nevezett – szóló döntés értelmében például januártól gyermekenként évi 1500 euróval több maradhat a családoknál. Ez a gyermek 18 éves koráig összesen 27 ezer euróval több, mint korábban – tért rá az osztrák modellre.

A családi pótlék, a családtámogatás és a családi adókedvezmény együtt jelentős elemei az osztrák családpolitikának – mondta.

Heinz-Christian Strache egyetért Orbán Viktorral abban, hogy a családok támogatása a jövő záloga (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Kifejtette, hogy a továbbiakban a gyermekfelügyelettel is foglalkozni szeretnének, ugyanis a szülőknek biztonságban kell tudni gyermekeiket, amíg dolgoznak, de azt is meg kell becsülniük, ha valaki úgy dönt, hogy otthon marad a szülés után. Ha az óvodai helyeket a kormány gyermekenként támogatja, akkor azok a nők is támogatást érdemelnek, akik otthon maradnak – hangsúlyozta.

Aki nem tartja be a törvényeket, nincs keresnivalója Ausztriában

A bűnözési ráta növekedését komolyan kell venni – húzta alá az osztrák alkancellár. Már tavaly megnőtt a nők elleni szexuális bűncselekmények, a zaklatások és az erőszak, valamint a gyilkosságok száma – fogalmazott.

Tudatta, idén Ausztriában nyolc gyilkosság történt, amelyből hetet migrációs hátterű ember követett el. „Talán az osztrákok váltak erőszakosabbá? Erre az a válaszom, hogy: nem!” – hangsúlyozta.

Mint mondta, az osztrák börtönökben is hasonló tendencia figyelhető meg: az elítéltek több mint fele nem osztrák állampolgár, az osztrák rabok pedig túlnyomó többségben migrációs hátterűek.

Felhívta a figyelmet a migrációs hátterűek értékrendbeli különbségére, amit „nem szabad a szőnyeg alá söpörni”. „Aki nem akarja betartani a törvényeinket és a játékszabályainkat, vagy nem fogadja el a nők egyenjogúságát, annak semmi keresnivalója nálunk” – hangsúlyozta, majd hozzátette: gondoskodni kell róla, hogy a bűncselekményt elkövető menedékkérőket kitoloncolják az országból.

Lehetővé tennék a bűnözővé vált migránsok kitoloncolását

Heinz-Christian Strache elmondta: a baloldali politikusok szemmel láthatóan védik a bűnözővé vált menedékkérőket. Az osztrák jogszabályok azonban nem teszik lehetővé, hogy azokat, akik több, vagy súlyos bűncselekményt követnek el – például betörést, lopást vagy erőszakos cselekményeket – kitoloncolják az országból. Ezt a lakosság sem érti – tette hozzá.

„Nekem és a belügyminiszternek azonban az a feladatunk, hogy megvédjük az országot” – szögezte le, majd nyomatékosította: aki bűncselekményeket követ el, az „nem kívánatos” Ausztriában.

Heinz-Christian Strache olyan Európát képzel el, amelyben az egymással szövetséges államoknak saját jövőjük van (Fotó: MTI/EPA/Florian Wieser)

Ahhoz azonban, hogy kitoloncolhassák a problémás bevándorlókat, osztrák és uniós szinten is törvényi változásra van szükség, amelyek akár az alkotmányt is érintik. Az alkotmánymódosításhoz parlamenti többség kellene, de a baloldal nem támogatja a változtatásokat – fogalmazott.

„Mindez próbatétel is egyben: kiderül, ki az, aki az osztrák lakosság védelmét tartja fontosnak, és ki az, aki a bűnözővé vált menedékkérők érdekeit védi” – mondta.

Most kell eldönteni, hogy milyen legyen Európa jövője

A riporter azon felvetésére, hogy egyre több az olyan iskola, ahol a muszlim gyermekek száma meghaladja a keresztényekét, Strache elmondta: Ausztria keresztény állam, és azoknak, akik oda mennek, kötelességük beilleszkedni és elfogadni az osztrák értékeket. Az osztrák kormány nem akarja, hogy Ausztria iszlamizálódjon, és olyan törvényeket szeretnének hozni, amely megtiltja a politikai iszlámot.

Az alkancellár azonban elismerte: ezen a téren még sok a tennivalójuk.

Arra a kérdésre, hogy Európa milyen jövő előtt áll, az alkancellár azt mondta: erre a kérdésre az aktuális nemzedéknek kell megadni a választ. „Most kell eldönteni, hogy van-e még jövője Európának, vagy nincs; a pusztulás szélén áll, vagy megmenekül? – abban az értelemben, hogy a hagyományos értékeket képviselő, nyugati keresztény világot továbbörökítjük-e a következő nemzedékeknek” – mondta.

Mivel ez most és az elkövetkező évtizedekben fog eldőlni, így fontos, hogy most jó döntés szülessen – tette hozzá.

„Európának még igenis van jövője” – hangsúlyozta, majd kifejtette: nem mindegy, hogy milyen Európát vizionálnak a politikusok. Ausztria nem szeretné, hogy megszűnjenek a nemzetállamok és központosított, szövetségi állammá alakított Európa jöjjön létre – helyette olyan államokat képzel el, ahol az egymással szövetséges államoknak saját jövőjük van, az országok elfogadják és tisztelik egymást, a helyi problémákat pedig helyben oldják meg, nem pedig központilag, Brüsszelben.

Nem muszáj követni azt a hibás irányvonalat, ami a Brexithez vezetett – sokkal inkább tanulni kellene belőle – tette hozzá.

ElőzőTragikus hír érkezett! Meghalt Koós János
KövetkezőA csütörtöki kánikula kellemes emlék csupán
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás