Az Arany-emlékév egyik központi helyszíne a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM), ami számos program mellett egy formabontó kiállítással emlékezik a XIX. század egyik legjelesebb magyar költőjére a jubileum alkalmából. Az Önarckép álarcokban című tárlatot május óta már több mint 10 ezer látogató kereste fel.

A múzeum azonban szeptemberben kifejezetten iskoláknak írt ki pályázatot, elsősorban határon túli és hátrányos helyzetű gyerekcsoportoknak adnak lehetőséget arra, hogy eljussanak a fővárosba és hozzájuk.

Az intézmény nem csak a náluk lévő programokon való részvételt tette díjmentessé számukra, hanem az utazást, beleértve a budapesti tömegközlekedést is, szükség esetén a szállás és a teljes ellátás költségeit is fedezi.

A pályázatra – amelyre szeptember végén felfüggesztették a jelentkezést a hatalmas érdeklődés miatt – több száz intézményből több ezer gyerek és ezer pedagógus jelentkezett az ország minden tájáról és a határon túli területekről is. Ez azt jelenti, hogy tanév végéig folyamatosan jönnek a diákcsoportok, azaz naponta más-más csoport vesz részt a PIM által összeállított fővárosi programokon, beleértve a múzeumpedagógusok vezetésével történő, rendhagyó irodalom órának is beillő tárlatnézést.

„Lenyűgöző ez a hatalmas létszám, ez a hihetetlen érdeklődés, ami a pályázatunkat övezte. Bár gyakran jönnek hozzánk diákok, azt hiszem, ilyen sok gyerek még nem fordult meg egy tanév alatt a múzeumunkban. Örömmel tölt el bennünket az is, hogy ezúttal zömmel olyan iskolásokat fogadhatunk, akik még sosem jártak Budapesten, és akiknek a pályázatunk nélkül esélyük sem lett volna a fővárosba látogatni. A határon túl élő, hátrányos helyzetű vagy szegény sorsú fiatalok mellett rendkívül fontosnak tartom és célunk is volt, hogy sok roma gyereket lássunk vendégül egy hasznos és élményt nyújtó kulturális programon” – mondta el Prőhle Gergely főigazgató.

A Petőfi Irodalmi Múzeum meghívására a fővárosba látogató több ezer gyerek közel háromnegyede általános iskolás. Pályázni már nem lehet, de az eddig jelentkező csoportokat és az őket kísérő pedagógusokat június végéig folyamatosan fogadja a múzeum.

Forrás: orintpress, Petőfi Irodalmi Múzeum

Kép: Nullahategy.hu/Horváth Péter Gyula

ElőzőSzakértő szerint Észak-Korea célja a túlélés
KövetkezőKi emlékszik még az 1987-es nagy havazásra? Úgy ment akkor a munka! (Olvasd el és nézd meg!)
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza