Home Főhírek Belföldi hírek Hatalmas eredmény! Fordulat történt Brüsszelben a magyar határvédelemmel kapcsolatban.. Oszd meg!

Hatalmas eredmény! Fordulat történt Brüsszelben a magyar határvédelemmel kapcsolatban.. Oszd meg!

A déli határszakaszon kiépített védelmi rendszer (Fotó: MTI/Ujvári Sándor)

Az Európai Bizottság – átszámítva – több mint 17,5 milliárd forintot fizet Magyarországnak a déli határ védelmére. Ezzel, a kormány szerint elismerik, hogy Magyarország az unió külső határát védi a bevándorlási válság kezdete óta.

gy migráns beszél hangosbeszélõn társa nyakában a Horgos-Röszke határátkelõhely magyar oldalán 2015. szeptember 16-án. (Fotó: MTI / Sóki Tamás)

Hivatalosan nem a kerítésépítésre adják a pénzt, de azt mindenki tudja, hogy a déli határon a védelmi rendszer központi eleme a kerítés.

2015 nyarán előfordult, hogy naponta több ezer migráns lépte át illegálisan a magyar határt. Személyazonosságukat nem lehetett megállapítani, így azt sem, hogy honnan és miért érkeztek Európába – hangzott el az M1 Híradójában.

A kormány ezért is döntött úgy, hogy kiépíti a műszaki határzárat. 2015 októberére már kerítés védte Magyarországot a szerb és a horvát határszakaszon. 2017 tavaszára pedig elkészült a több mint három méter magas, helyenként NATO-dróttal megerősített második kerítés is, amely mintegy 155 kilométer hosszan húzódik a magyar–szerb határszakaszon.

Kezdetektől fogva bírálták a kerítést

A kerítés megépítése után szinte egyik napról a másikra 8–10 ezerről 10–20 főre csökkent az illegális határátlépők száma. A határzárat ennek ellenére kezdetektől fogva számtalan bírálat érte. Hazánkban a Soros Györgyhöz köthető civil szervezetek és a teljes baloldal is támadta.

Például Botka László, az MSZP korábbi miniszterelnök-jelöltje kijelentette, hogy az első adandó alkalommal lebontaná a kerítést. Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke pedig arról beszélt, hogy a párt szerint szimbolikusan is elfogadhatatlan a kerítés.

Az unióban is ellenállásba ütközött a határvédelem

Az unióban is folyamatos ellenállásba ütközött a magyar határvédelem. „Nem kellene lezárni a határokat. Az Európa mint bevehetetlen erőd koncepciója nem működik és soha nem is működött. Falak és kerítések nem tartják távol az embereket” – tiltakozott Sophia In’t Veld holland liberális politikus.

A déli határszakaszon kiépített védelmi rendszer (Fotó: MTI/Ujvári Sándor)

A szociáldemokrata Tanja Fajon pedig úgy fogalmazott, a magyaroknak be kellene látniuk, hogy Európa migrációs kontinens. Sem határok, sem kerítések nem fogják megakadályozni a menekülteket, hogy ide jöjjenek – mondta.

A német szociáldemokrata Birgit Sippel pedig arról beszélt, hogy a kerítéstől a migráció még nem fog megállni, határzár helyett inkább meg kellene szervezni a bevándorlást.

Egyre többen támogatják a magyar álláspontot

Az uniós tagállamok közül azonban egyre többen foglalnak állást a határzár mellett. Bár Ausztria először úgy fogalmazott, hogy „építési jellegű munkálatok” kezdődtek, Werner Fayman korábbi kancellár pedig nem kerítésnek, hanem szárnyas kapunak hívta az osztrák–szlovén határon felhúzott határzárat, később a külügyminiszterből kancellárrá választott Sebastian Kurz már arról beszélt, a határzár hatékony megoldás a migráció megállítására.

„Az állam ismérve, hogy megvédi a külső határait” – fogalmazott a magyar határzárral kapcsolatban Orbán Viktor. A miniszterelnök többször leszögezte, hogy Magyarország a schengeni egyezményben foglalt kötelességeit teljesíti, amikor megvédi Magyarország és Európa külső határait.

A határvédelem ugyanakkor 2015 óta csaknem 300 milliárd forintba került Magyarországnak. A kormány ezért tavaly nyáron levélben fordult Jean-Claude Junckerhez, kérve, hogy az Európai Bizottság fizesse ki Magyarország határvédelemre fordított költségeinek felét. Az EU azonban közölte, továbbra sem finanszírozza a kerítések építését.

Megtörtént az elismerés az unió részéről

„A bizottság Magyarországnak 54 millió eurót határvédelemre ki fog fizetni” – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken, a Kormányinfón. Közölte, hogy az Európai Bizottság hozzájárul Magyarország határvédelmi költségeihez, bár a bizottság a kerítésépítést hivatalosan továbbra sem finanszírozza. A támogatást az általuk egyéb biztonsági kiadásoknak nevezett költségekre küldik.

A miniszter úgy fogalmazott, hogy amikor a határkerítés építése elkezdődött, mindenki vitatta azt a ma már ténynek tekinthető állítást, hogy ezzel Magyarország nemcsak saját külső határait, hanem Európa egészét is védi. Az Európai Bizottság ezt most elismeri.

Forrás: M1

ElőzőVigyázzunk rájuk!
KövetkezőHatalmas siker! Miután Babos Tímeáék megnyerték az Australian Opent idén januárban, most a legjobb 16 között az US Openen
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás