Egyebek mellett az egészségügy, a munkavállalók helyzete és a környezetvédelem ügye miatt támadták a kormányt napirend előtt az Országgyűlésben az ellenzéki képviselők.

A kormány és a kormánypártok képviselői viszont arra hívták fel a figyelmet, hogy az EP-választáson rekordrészvétel mellett rekordgyőzelmet aratott a kormányoldal, így erős felhatalmazást kapott a magyar emberek érdekeinek képviseletére – hangzott el az M1-en.

Varju László az újpesti Árpád Kórház újranyitását szorgalmazta napirend előtti felszólalásában. A Demokratikus Koalíció képviselője értelmetlennek minősítette az intézmény bezárását és követelte annak a kormányhatározatnak a visszavonását, amely alapján munkásszálló lenne a kórházból.

Rétvári: A Gyurcsány-kormány alatt 600 milliárd forintot vettek el az egészségügytől

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy a Gyurcsány-kormány alatt 600 milliárd forintot vettek el az egészségügytől, 16 ezer aktív ágyat számoltak fel, hatezer egészségügyi dolgozót bocsátottak el és több fővárosi kórházat is bezártak.

A Párbeszéd képviselője szerint a kormányon belül a környezetvédelem ügye súlytalan. Kocsis-Cake Olivio úgy fogalmazott: pártja véget vetne a környezetpusztításnak, önálló környezetvédelmi minisztériumot hozna létre és zöld ombudsmant nevezne ki.

Az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára úgy reagált az elhangzottakra, hogy az európai parlamenti választás eredményét látva a Párbeszéd tervei sokáig csak álmok maradnak. Farkas Sándor beszámolt azokról a programokról, amelyeket a minisztérium indított a környezettudatos nevelés érdekében, mint például az ökoiskola, a zöldóvoda és a Ments meg egy kertet! program.

Az LMP-s Csárdi Antal szerint a nagyobbik kormánypárt a multik érdekében feláldoz mindent, kizsákmányolja a dolgozókat és helyrehozhatatlanul károsítja a környezetet.

Az üvegházhatású gázok kibocsátása 2016-ban alatta maradt a válság előtti szintnek

Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára kiemelte: az üvegházhatású gázok kibocsátása Magyarországon 2016-ban alatta maradt a válság előtti szintnek, holott a GDP már jócskán felülmúlta a válság előtti gazdasági teljesítményt.

A Jobbik a munkásszálló-építéseket kifogásolta. Z. Kárpát Dániel szerint nem az alacsony magyarországi bérekkel kell idecsábítani sem a tőkét, sem a munkaerőt, mert annak lakosságcsere a vége.

Tállai András válaszában emlékeztetett arra, hogy közfoglalkoztatási programban részt vevők száma 2016-hoz képest az idei első negyedévre 100 ezerrel csökkent, mert ennyien találtak a nyílt munkaerőpiacon állást.

Az MSZP-s Varga László szerint a munkavállalók érdekében változásra van szükség, emelni kell a béreket, át kell alakítani az adózást a dolgozók érdekében, érvényre kell juttatni a szakszervezetek és a munkavállalók jogait.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára válaszában felhívta a figyelmet arra: az MSZP pár hete még azzal kampányolt, hogy Brüsszelre kellene bízni a bérek meghatározását, és egyetértett a társasági adó emelésével is, ami elvenné a jövőbeni béremelések lehetőségét.

A kormány erős felhatalmazást kapott

A kormány erős felhatalmazást kapott a magyar emberek érdekeinek képviseletére – ezt mondta napirend előtti felszólalásában Böröcz László. A Fidesz országgyűlési képviselője szerint a választás az ellenzéken belül azokat erősítette meg, akik 2002 és 2010 között kormányon tönkretették az országot.

„Gyurcsány itthon, Gyurcsányné meg az EP-ben fogja Brüsszel birodalmi törekvéseit képviselni. Az a céljuk, hogy Magyarországra erőltessék a bevándorlók betelepítését, a keresztény kultúra és a nemzeti szuverenitás feladását, a balliberális progresszió és az önhittség tébolyában” – fogalmazott Böröcz László.

Dömötör Csaba válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy Európában azokat a kormányokat és vezetőket erősítették meg, akiket a liberális hálózat, a nyílt társadalom hívei évek óta szisztematikusan támadnak, ez pedig szerinte a demokrácia válasza az átláthatatlanul működő aktivistacsoportoknak – közölte az M1 Híradója.

m1

ElőzőCsíksomlyó – 900 kilométert motorozott Ferenc pápa kedvé ért Adél
KövetkezőVenezuelai válság: Több erőfeszítésre van szükség a nemzetközi közösség részéről
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza