Egyebek mellett az egészségügy, a munkavállalók helyzete és a környezetvédelem ügye miatt támadták a kormányt napirend előtt az Országgyűlésben az ellenzéki képviselők.
A kormány és a kormánypártok képviselői viszont arra hívták fel a figyelmet, hogy az EP-választáson rekordrészvétel mellett rekordgyőzelmet aratott a kormányoldal, így erős felhatalmazást kapott a magyar emberek érdekeinek képviseletére – hangzott el az M1-en.
Varju László az újpesti Árpád Kórház újranyitását szorgalmazta napirend előtti felszólalásában. A Demokratikus Koalíció képviselője értelmetlennek minősítette az intézmény bezárását és követelte annak a kormányhatározatnak a visszavonását, amely alapján munkásszálló lenne a kórházból.
Rétvári: A Gyurcsány-kormány alatt 600 milliárd forintot vettek el az egészségügytől
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy a Gyurcsány-kormány alatt 600 milliárd forintot vettek el az egészségügytől, 16 ezer aktív ágyat számoltak fel, hatezer egészségügyi dolgozót bocsátottak el és több fővárosi kórházat is bezártak.
A Párbeszéd képviselője szerint a kormányon belül a környezetvédelem ügye súlytalan. Kocsis-Cake Olivio úgy fogalmazott: pártja véget vetne a környezetpusztításnak, önálló környezetvédelmi minisztériumot hozna létre és zöld ombudsmant nevezne ki.
Az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára úgy reagált az elhangzottakra, hogy az európai parlamenti választás eredményét látva a Párbeszéd tervei sokáig csak álmok maradnak. Farkas Sándor beszámolt azokról a programokról, amelyeket a minisztérium indított a környezettudatos nevelés érdekében, mint például az ökoiskola, a zöldóvoda és a Ments meg egy kertet! program.
Az LMP-s Csárdi Antal szerint a nagyobbik kormánypárt a multik érdekében feláldoz mindent, kizsákmányolja a dolgozókat és helyrehozhatatlanul károsítja a környezetet.
Az üvegházhatású gázok kibocsátása 2016-ban alatta maradt a válság előtti szintnek
Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára kiemelte: az üvegházhatású gázok kibocsátása Magyarországon 2016-ban alatta maradt a válság előtti szintnek, holott a GDP már jócskán felülmúlta a válság előtti gazdasági teljesítményt.
A Jobbik a munkásszálló-építéseket kifogásolta. Z. Kárpát Dániel szerint nem az alacsony magyarországi bérekkel kell idecsábítani sem a tőkét, sem a munkaerőt, mert annak lakosságcsere a vége.
Tállai András válaszában emlékeztetett arra, hogy közfoglalkoztatási programban részt vevők száma 2016-hoz képest az idei első negyedévre 100 ezerrel csökkent, mert ennyien találtak a nyílt munkaerőpiacon állást.
Az MSZP-s Varga László szerint a munkavállalók érdekében változásra van szükség, emelni kell a béreket, át kell alakítani az adózást a dolgozók érdekében, érvényre kell juttatni a szakszervezetek és a munkavállalók jogait.
Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára válaszában felhívta a figyelmet arra: az MSZP pár hete még azzal kampányolt, hogy Brüsszelre kellene bízni a bérek meghatározását, és egyetértett a társasági adó emelésével is, ami elvenné a jövőbeni béremelések lehetőségét.
A kormány erős felhatalmazást kapott
A kormány erős felhatalmazást kapott a magyar emberek érdekeinek képviseletére – ezt mondta napirend előtti felszólalásában Böröcz László. A Fidesz országgyűlési képviselője szerint a választás az ellenzéken belül azokat erősítette meg, akik 2002 és 2010 között kormányon tönkretették az országot.
„Gyurcsány itthon, Gyurcsányné meg az EP-ben fogja Brüsszel birodalmi törekvéseit képviselni. Az a céljuk, hogy Magyarországra erőltessék a bevándorlók betelepítését, a keresztény kultúra és a nemzeti szuverenitás feladását, a balliberális progresszió és az önhittség tébolyában” – fogalmazott Böröcz László.
Dömötör Csaba válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy Európában azokat a kormányokat és vezetőket erősítették meg, akiket a liberális hálózat, a nyílt társadalom hívei évek óta szisztematikusan támadnak, ez pedig szerinte a demokrácia válasza az átláthatatlanul működő aktivistacsoportoknak – közölte az M1 Híradója.
m1