Home Főhírek Belföldi hírek Ezekkel a beállításokkal tovább bírja a mobil akkumulátora

Ezekkel a beállításokkal tovább bírja a mobil akkumulátora

Ha lemerül a nap vége előtt az Android okostelefonunk, akkor itt az ideje átnézni a beállításainkat.

Kép: Shutterstock

Vagy meglehet, a szokásainkat kell felülbírálni, hogy ne lássunk piros csíkot a kijelzőn.

Kapcsoljuk ki az akkumulátort folyamatosan – és fölöslegesen – merítő szolgáltatásokat.

1. Helymeghatározó szolgáltatások kikapcsolása – okosan

Jó étvággyal fogyasztja a GPS az akkumulátort. Nyilvánvaló, hogy navigáció, edzéskövető használatához szükség van rá, de egyébként célszerű kikapcsolni.

(Operációsrendszer verziótól és gyártótól függően más-más menüpontban találjuk a „Hely” opciót. Keressünk a kifejezésre a Beállításokban.)

Bölcsebben – bár hosszadalmasabban – járunk el, ha a Beállítások/ Alkalmazások menüpontban vonjuk meg azoknak az alkalmazásoknak a helymeghatározásra vonatkozó engedélyét, melyeknek telepítéskor figyelmetlenségből meghagytuk a hozzáférését.

2. A helyesen konfigurált fényerő a legnagyobb tétel

Talán a leginkább a telefon kijelzője fényerejének beállításával lehet meghosszabbítani az akkumulátor élettartamát.

Ha teljes fényerőre állítjuk a mobilt az éppen megfelelő helyett, akkor két-három órát is lehet veszíteni a dolgon.

Nem mindegyik Androidon működik jól a fényerő (Beállítások/ Kijelző/ Fényerő) automatikus beállítása, készülékenként érdemes tesztelni, érdemes-e bekapcsolni. A legújabb modelleken megbízhatóan szuperál az önműködő beállítás a környezeti fényviszonyokhoz.

3. Minél kisebb, annál jobb

Hasonlóan sokat javít a szintén ebben a menüpontban elérhető “képernyő időkorlát”-jának a konfigurálása.

Minél rövidebb a kikapcsolási idő, annál jobb.

4. Állandóan frissüljön az e-mail?

Nem is hinnénk, mennyire meríti az akkut, ha folyamatosan frissülnek az e-mailek – különösen, ha több e-mail fiókot használunk a mobilon.

A telefon ugyanis állandóan kérdezi az e-mail szervert, hogy kaptunk-e levelet: sok szuflát spórol, aki nem vár sürgősen minden értesítést, hanem alkalmanként kézzel frissíti a levelezőjét.

A szinkronizálást az Android verziójától és gyártójától függően a Beállítások/ Fiókok/ E-mail fiók opció környékén lehet állítani.

kép: android.hu

5. Kerüljük a szélsőséges hőmérsékletű helyeket

Ebben a cikkben részletesen leírtuk, hogy a hideg árt az okostelefon kijelzőjén kívül az akkumulátornak is.

Alacsony hőmérsékleten csökken a kapacitása, ráadásul ilyenkor még tölteni sem szabad.

Csak akkor tegyük töltőre az okostelefont, ha újra elérte a normális hőmérsékletet.

Autósoknak jó tudni, hogy ha navigálásra használják a mobilt, akkor télen rövid idejű kiszálláskor is vigyék magukkal, ne hagyják a műszerfalon. Az autók ugyanis gyorsan lehűlnek, s valóságos jégszekrényként viselkednek.

Soha ne hagyjuk a telefont a kánikulában sem a napon, vagy a felforrósodott autóban, mert a hő felgyorsítja azokat a kémiai reakciókat, amelyek miatt az elemek visszafordíthatatlanul veszítenek a kapacitásukból.

6. Semmiképpen ne merítsük le teljesen

Valaha a nikkel akkumulátorokat (még ma is ezzel szállítanak sok háztartási kisgépet, például számos villanyborotvát) időnként teljesen le kellett meríteni.

A mai lítium-ion megoldásokra éppen az ellenkezője érvényes: rongálódnak, ha nullára merülnek. Kényszerhelyzetben inkább kézzel kapcsoljuk ki a mobilt, mielőtt „meghalna”.

7. Tárolás csakis 50%-on

Ha hosszabb ideig nem használjuk a mobilt (mert például pótkészülék lett az újonnan vásárolt mellett), akkor kikapcsolás előtt töltsük legalább 50 százalékra.

Hathavonta, ha használtuk a készüléket, ha nem, ismételjük meg az 50%-ra töltést.

A sokáig lemerítve hagyott akkumulátor ugyanis destabilizálódhat, szerencsétlen esetben még akár fel is robbanhat.

Forrás: hirado.hu

Kép: android.hu

Illusztráció: hirado.hu

ElőzőTrump tényleg zseni: megadóztatta a liberális atyaúristent, az Apple-t
KövetkezőLázár: A bevándorlás kérdése nemzeti ügy
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás