Home Tudástár Technika, kommunikáció Értetlenül állnak a Meta döntése előtt, és magyarázatot várnak

Értetlenül állnak a Meta döntése előtt, és magyarázatot várnak

Nyitókép: Unsplash

Az Európai Bizottság tájékoztatást kért a Metától arról, hogy milyen intézkedéseket hoz a cég az átláthatóság érdekében, miután a közösségi platformokat üzemeltető amerikai óriásvállalat megszüntette a Facebookon és az Instagramon egy, a dezinformáció kiszűrését szolgáló szoftver, a CrowdTangle elérhetőségét.

A CrowdTangle augusztus 14-e óta nem elérhető ezeken a felületeken, a szoftvert a Meta a Content Libraryvel helyettesítette, azonban a szakértők szerint ez a technológia közel sem nyújtja ugyanazt a szolgáltatást. A Mozilla Alapítvány, egy globális nonprofit szervezet, nyílt levélben fordult a Metához, amelyben a szolgáltatás legalább 2025 januárjáig történő fenntartását szorgalmazta, különös tekintettel a 2024-re tervezett számos fontos társadalmi eseményre, köztük az amerikai elnökválasztásra.

Az Európai Bizottság sajtóközleményében az áll, hogy a brüsszeli testület „konkrétan a Meta tartalomkönyvtáráról és alkalmazásprogramozási interfészéről kér tájékoztatást, ami magában foglalja ezek jogosultsági kritériumait, alkalmazási folyamatait, a hozzáférhető adatokat és funkciókat”.

A bizottság idén április végén a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabály uniós alapján vizsgálatot indított a Meta ellen, arra hivatkozva, hogy az óriásvállalat a Facebook és az Instagram szolgáltatásainál nem tett eleget az június elejei, uniós választásokkal összefüggő, lehetségesen megtévesztő hirdetések és politikai tartalmak kiszűrésével kapcsolatos követelményeknek. Válaszul erre, a Meta május végén új funkciókat helyezett üzembe a CrowdTangle-en, amelyek lehetővé tették a felhasználók számára a valós idejű társadalmi diskurzus és a választások nyomon követését. Ezek a funkciók mostanra megszűntek – olvasható a testület pénteki sajtóközleményében.

728x90 100

A Metának szeptember 6-ig kell a bizottság rendelkezésére bocsátania a kért információkat. A testület bírságot szabhat ki az információkérésre adott téves, hiányos vagy félrevezető tájékoztatásért. A válaszadás elmulasztása esetén az Európai Bizottság felszólítási határozattal kérheti a tájékoztatást.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőLázár János leváltotta a MÁV vezetését és közlekedési akciótervet jelentett be
KövetkezőUkrajna: kudarcba fulladt Zelenszkij terve? – videó
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás