173656 u1

2015. 05. 14. – 19:50 forrás: Kossuth Rádió/Napközben

Közeledik a nyár, jön a fürdőszezon, és, mint minden terméknél, így a fürdőruha esetében is a típus kiválasztásakor nagyon fontos az ellenőrizhető minőség. Túl a divaton és a külcsín hangsúlyozásán nagyon nem mindegy a belbecs, hiszen egy silány termék sok bosszúságot okozhat. Különösen a gyermekek esetében nem árt az óvatosság.
A fürdő- és a gyermekruhákat évente rendszeresen ellenőrzi a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, elsősorban termékbiztonsági szempontból, kiemelt figyelemmel a kialakításokra és a különféle díszítések felrögzítésére. Sajnos nem túl hízelgőek az eredmények – mondta a hatóság vezető főtanácsosa, Gervainé Ritter Csilla a Kossuth Rádió Napközben című műsorában.
Hallgassa meg!

A kisgyermekek szempontjából az apró alkatrészek és a húzózsinórok lehetnek veszélyesek, a nyakba kötő rész nem haladhat meg egy bizonyos hosszúságot, nehogy fulladást okozzon, ha beakadhat valamibe vagy rálép valaki – tette hozzá Kiss Anita, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szóvivője.
És hogy milyen az idei fürdőruhadivat? A neon színek nagyon népszerűek, ugyanígy az alakformáló szabás, amely egy sötét és egy világos színt kombinál, a sötéttel csalva még csinosabbá varázsolva viselőjét. Kedveltek még a virágmintás és a kockás darabok – sorolta fel Makány Márta divattervező.

A minőségen túl persze a viselőnek is figyelnie kell – hangoztatta Gervainé Ritter Csilla. Mindig ki kell öblítenie a ruhát használat után, főleg ha uszodában vagy tengerben fürdött, mert előbbi vize klóros, utóbbié pedig sós, ami tönkreteszi az elasztánszálakat. Vigyázni kell a napozókészítményekkel is, óvatosan kell a bőrre kenni őket a ruha vonalánál, mert károsítják. A vásárlást igazoló blokkot célszerű eltenni, mert csak azzal lehet reklamálni probléma esetén – sorolta.

Utóbbival kapcsolatban Kiss Anita felhívta rá a figyelmet, hogy teljesen szabálytalan az a nagyon sok üzletben kifüggesztett felirat, hogy fehérneműt és fürdőruhát nem cserélnek vissza. Ha ugyanis a termék meghibásodik, elszakad vagy valamilyen minőségi kifogás van vele kapcsolatban, akkor arra is vonatkozik a kétéves szavatosság – emelte ki. Az is szabálytalan, ha nem engedik felpróbálni a fürdőruhát és fehérneműt, hiszen a hiba csak akkor derülhet ki – tette hozzá. Csak azért azonban, mert a vásárlás után már nem tetszik a vásárlónak a darab, az üzlet nem köteles visszavenni – fejtette ki a szóvivő.