Magyarország — Nem sok segítségre számíthatunk az utcán, ha épp ott leszünk rosszul. A napokban egy mosonmagyaróvári férfi feküdt ájultan közterületen mintegy 40 percig anélkül, hogy bárki segített volna rajta.
Lapunk is kíváncsi volt arra, vajon hányan állnak meg segíteni a forgalmas budapesti Széll Kálmán téren. Kolléganőnk úgy tett, mintha rosszul lenne, ám másfél óra alatt mindössze három ember lépett oda hozzá. Valószínűleg nem a színészi játékával volt a baj.
– A három ember közül az egyik csak azért jött oda, hogy aprót kérjen. Döbbenetes. Azt láttam, hallottam, éreztem, hogy rengetegen néztek rám, gondolkodtak azon, vajon ez a lány jól van-e, de nem jöttek oda. A többség csak elment mellettem anélkül, hogy megbizonyosodott volna arról, minden rendben van. Csak a saját dolgukkal foglalkoztak: siettek a villamoshoz, telefonáltak, beszélgettek, hiába látták, hogy megszédülök – számolt be tapasztalatairól Anita, akit ráadásul az egyik járókelő segítsége felajánlása helyett inkább cigivel kínált meg. – Az volt a benyomásom, hogy a legtöbb ember részegnek hitt, hiába volt délután 1 óra.
Anitának érdemi segítséget egyedül egy idős férfi ajánlott fel, ő azonban nem szeretett volna nyilatkozni. Úgy tűnik, 2020-ban már ciki, ha valaki odafigyel a másikra.
A videó itt érhető el!
Gyorsabbá és egyszerűbbé teszi a mentőhívást a segítségre szorulók számára az ÉletMentő elnevezésű applikáció. Az alkalmazás megkönnyíti a mentők riasztását és az ő munkájukat is, mert a diszpécser azonnal látja az előre feltöltött egészségügyi adatokat és a bajban lévő pontos helyzetét, ha a közelükben valakinek megáll a szíve, az Országos Mentőszolgálat riasztására a helyszínre sietnek, és mielőtt a mentő megérkezik, hozzáfognak az újraélesztéséhez. Évente 25 ezer ilyen eset adódik országszerte, és a túlélés esélye percenként 7-10%-kal csökken, ezért életbevágó, hogy a bajbajutott mihamarabb segítséget kapjon.
Forrás: Blikk / Hirmagazin.eu