Az UkrTranszNafta, az ukrán olajhálózat üzemeltetője a Bloomberg értesülése szerint tudatta orosz partnerével, a Transznyefttyel, hogy „az ukrán infrastruktúra folyamatos pusztítása jelentős áramkimaradásokhoz, a költségek növekedéséhez, üzemanyag- és alkatrészhiányhoz” vezetett.
A levelet az ukrán cég vezérigazgatója írta alá. Az UkrTranszNafta ezért január elsejétől megemeli a Magyarországra és Szlovákiába szállított olaj után fizetendő transzferdíjat, tonnánként 2,3 euróval, 13,6 euróra. A Bloomberg emlékeztet, hogy a díjat áprilisban már megemelték, így most összesen éves szinten 51 százalékkal emelkedik a tranzitdíj. A Transznyefty nem kommentálta a hírt
– írja cikkében a vg.hu.
November 15-én egy időre leállt az orosz kőolajszállítás Kelet-Európa felé a Barátság-vezetéken, miután a Lengyelországot ért rakétabecsapódásokat követően kiderült, hogy rakétatalálat érte az áramellátót is a fehérorosz–ukrán határon, a Barátság kőolajvezeték azonban nem sérült meg.
Herman Haluscsenko ukrán energetikai miniszter a Facebookon közölte, hogy az átfogó orosz rakétatámadás az Ukrajnával szomszédos több ország energiarendszerére is hatással volt.
A vg.hu cikke szerint kiemelte, hogy az energiarendszer elleni mostani támadás volt a legsúlyosabb a háború kezdete óta, miután tüzérségi tűz alá került egy, a vezetéket kiszolgáló erőmű. Az ukrán légierő szerint oroszok aznap mintegy száz rakétát lőttek Ukrajnára.
TÖBB LÁTOGATÓT SZERETNE A GOOGLE KERESŐBŐL?
A Kulcsszo.hu csapata gyors segítséget tud adni, hogy a helyezései a keresőben pozitívan változzanak és több megrendelője legyen.
Szijjártó Péter külügyminiszter a múlt héten szerdán a Facebookon jelentette be, hogy a műszaki munkálatokat sikerült olyan mértékben elvégezni, hogy a kőolajszállítás Magyarország irányába hamarosan újraindul. A külgazdasági és külügyminiszter korábban azt is közölte, hogy
MAGYARORSZÁG ENERGIAELLÁTÁSA AKKOR SEM VOLT VESZÉLYBEN, AMIKOR A KŐOLAJVEZETÉKEN NEM JÖTT OLAJ, MIVEL JELENTŐS KÉSZLETEKKEL RENDELKEZIK AZ ORSZÁG.
Korábban a vg.hu megírta, hogy a hazai, három hónapra elegendő stratégiai tartalékon felül általában a finomítóknak is van egy 30 napos tartalékuk, hogy a finomítás zökkenőmentes legyen, s ez így van Százhalombattán is.
… VAGYIS A MOSTANI PÁR NAPOS FENNAKADÁS SEMMILYEN ÉRDEMI ZAVART NEM OKOZHATOTT AZ ÜZEMANYAG-ELLÁTÁSBAN.