Az osztrák kormány, élén a belügy-miniszterrel megelégelte, hogy a migránsok által elkövetett bűncselekmények hírei naponta járják be a világsajtót. Herbert Kickl alkotmánymódosítást kezdeményezett, hogy például bírósági határozat nélkül őrizetbe lehessen venni a migránsokat.
Az idei évben 12 gyilkosságot követtek el Ausztriában, az esetek legalább kétharmadában migrációs hátterű ember a gyanúsított. A társadalmi elégedetlenséget tovább fokozza, hogy akár csak az idén, már az elmúlt években is rendszeresen kiderült, hogy olyan migránsok követnek el súlyos bűncselekményeket, akiket már régen ki kellett volna toloncolni az országból, vagy akiket a hatóságok veszélyes emberként tartottak számon. Sokszor azonban a bürokrácia nem tette lehetővé, hogy a rendőrség végezze a dolgát. Herbert Kickl osztrák belügyminiszter a múlt héten azonban bejelentette, őt azzal bízták meg kinevezésekor, hogy az osztrák emberek érdekeit tartsa szem előtt, és ne a bevándorlókét.
Ab Freitag soll es also schon Ausgehverbot für Asylwerber geben. Was dem Kickl wohl als nächstes einfällt? https://t.co/cjtJUtZzDl
— Iwona Laub (@iwonalaub) 2019. február 26.
Így Kickl kijelentette, hogy alkotmánymódosításra lesz szükség, amihez pedig az ellenzéki pártok támogatására is számítanak.
A belügyi tárca vezetőjének tervei között szerepel az úgynevezett biztonsági őrizet intézményének bevezetése, ami lehetővé tenné, hogy bírósági határozat nélkül is őrizetbe vegyenek migránsokat. Heinz-Christian Strache osztrák alkancellár ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott a magyar közmédiának adott exkluzív interjújában:
Elengedhetetlen a törvények szigorítása, mert az állampolgárok nem értik és nem is fogadják el, hogy az állam a jogszabályi korlátok miatt nem tudja őket megvédeni az erőszakos bűnözőktől.
Herbert Kickl alapvető fontosságúnak nevezte, hogy egyértelmű üzeneteket közvetítsenek a bevándorlók felé, éppen ezért e hét péntektől a befogadó központokat is átnevezik kiutazó központoknak. A tervek szerint minden újonnan érkező menedékkérő ide kerülne, és itt vizsgálnák át, hogy egyáltalán van-e jogi alapja a menedékkérelmének. Ezen kívül a központokban kockázatelemzést is végeznének, ami támaszul szolgálna a hatóságoknak, hogy az adott migráns mennyire veszélyes a társadalomra. Minden menedékkérővel aláíratnák, hogy elfogadja az új szabályokat, amiben benne foglaltatik, hogy este 10 és reggel 6 óra között kijárási tilalmat vezetnének be számukra.
Aki nem fogadja el a szigorú szabályozást, azt átszállítják az ország sokkal ingerszegényebb vidékére, ahol semmi sem ösztönöz az éjszakai kijárásra.
Forrás: Ripost