Home Főhírek Belföldi hírek Döntő ütközetre készülünk migrációs ügyben

Döntő ütközetre készülünk migrációs ügyben

forrás: M1 – Ma Este

Nyáron át akarja erőltetni Brüsszel az állandó letelepítési kvótákat – így látja itthon a kormány. Völner Pál államtitkár szerint a hazai „migránsbarát szervezetek” is próbálnak segíteni ebben az ügyben az Európai Bizottságnak. Az államtitkár megerősítette, hogy azért érdemes minél nagyobb számban visszaküldeni a nemzeti konzultációs leveleket, mert ez erősítheti a kormány álláspontját a bevándorlás ügyében – az M1 Ma Este című műsorában beszélget a témában Tuzson Bence, a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár.

Már nyáron eljöhet az az időszak, amikor a bizottság megpróbálja áterőltetni a kötelező kvótákat, ezért is van nagy jelentőségük a konzultációs kérdőíveknek. Döntő ütközetre készülünk migráció kérdésében – hangsúlyozta az államtitkár. Hozzátette: a jelenlegi adatok szerint 200 ezer körül van a visszaküldött kérdőívek száma, több tízezren töltötték ki interneten keresztül is.

Döntő ütközetre készülünk migrációs ügyben
A kötelező kvótán túl, a jogi és a fizikai határzár felszámolását akarja Brüsszel elérni. Ezért kell mindenképpen kiállni Magyarország érdeke mellett, mind a fizikai, mind a jogi határzár ügyében – jelentette ki. A kvóták esetében is harcolni kell, hiszen Nyugat-Európából nem telepíthetnek Magyarországra embereket – fűzte hozzá.

Ha az EU felszámolja a külső határait, a nemzetek maguk kezdenek el védekezni és belső határokat hoznak létre. Ha Brüsszel nem lép fel határozottan a migrációval kapcsolatban szét eshet a schengeni határrendszer.

Európai szintű megoldás kell

Magyarországnak már több javaslata is volt a migrációs kérdés megoldására, ezeket a javaslatokat kellene végrehajtani. A migráció kérdését nem Európa határainál, hanem azon kívül kell kezelni – hangsúlyozta Tuzson Bence.

Migránsok haladnak a vajdasági Szabadka külterületén az újvidéki vasútvonalnál 2017. február 21-én. Az észak-bácskai város mellett több száz migráns szeretne a zöldhatáron át Magyarországra jutni.
MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely

Biztosítani kell az átláthatóságot

Vannak olyan külföldről támogatott civil szervezetek és csoportok, akik a migrációt segítik, jellemzően Soros György által támogatott szervezetek. Ezek a csoportok nem akarják nyilvánosságra hozni, milyen pénzből működnek, pedig a magyar emberek tekintetében fontos lenne az átláthatóságuk, főleg pénzügyi működés szempontjából, valamint, hogy milyen érdekeket szolgálnak.

Hogyan kerül a képbe az NGO?

Vannak olyan szervezetek, akik hasznot húznak a migrációból. Jogi képviseletet vállalnak, majd a képviselet végén pénzt követelnek a magyar államtól. Ez egy olyan „biznisz”, amely ellen a leghatározottabban kell fellépni, nem fordulhat elő, hogy Magyarország kárára gazdagodjanak meg. Hiszen milliárdokról van szó – tette hozzá az államtitkár.

Példaként említette a bangladesiek ügyét, akiket nem engedtek be az ország területére, így Magyarországot 3 millió forint kifizetésére kötelezték, majd ugyanennyi összeget kértek az NGO-k is, akik eljártak a két férfi ügyében.

Ez a döntés az európai jogággal is ellentétes és minden olyan szabállyal, amely az emberi jogokra vonatkozik. A döntést meg is támadták, hiszen hamis tényeken alapul, Magyarországnak az az érdeke, hogy a magyar emberek biztonságban legyenek. Magyarország mindig betartja az Európai Uniós szabályokat.

 

Exit mobile version
Megszakítás