Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Döbbenetes vád: évekig erőszakolta gyermekeit a magyar rendőrgyilkosságért becsukott férfi a szabadulása...

Döbbenetes vád: évekig erőszakolta gyermekeit a magyar rendőrgyilkosságért becsukott férfi a szabadulása után

Fotó: RAS-Archívum

Hihetetlen ügyben emelt vádat a Heves Megyei Főügyészség: a rendszerváltás előtti, úgynevezett „Soós-ügy”, azaz az 1979-ben Soós Lajos és társai által elkövetett rendőrgyilkosság III. rendű vádlottja a szabadulása utáni években az új vád szerint gyerekeket erőszakolt, mégpedig saját kisgyermekeit, egy lakatlan, romos házban!

A Heves Megyei Főügyészség indítványára letartóztatásba helyezte a bíróság az 59 éves férfit, akit a rendszerváltás előtti évtizedekben elkövetett gyilkosság miatt 1980-ban életfogytiglani szabadságvesztésre ítéltek – közölte a megyei főügyészség.

A két rendbeli, tizenkettedik életévét be nem töltött személy sérelmére erőszakkal elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt most folyamatban lévő bűnügyben gyanúsítottként kihallgatott egykori elítélt 2000-ben feltételes kedvezménnyel szabadult a büntetéséből, amit harmadrendű vádlottként az 1979-es rendőrgyilkosság ügyében szabtak ki rá.

Ezt követően, 2007-ben vagyon elleni bűncselekményeket követett el, melyek miatt felfüggesztett szabadságvesztés büntetést szabott ki vele szemben a bíróság.

A gyanúsított ezek után 2017 őszéig Tarnaszentmiklóson lakott akkori élettársával, akivel közösen nevelték két kiskorú gyermeküket, egy fiút és egy lányt. Az apa a gyanú szerint az ő sérelmükre követte el a bűncselekményeket, heti rendszerességgel, a falu egy lakatlan, romos házában.

728x90 100

A Blikk információi szerint N. Istvánról van szó.

A férfi az élettársi kapcsolat felbomlása után Győr-Moson-Sopron megyébe költözött, ott került sor az elfogására és a bűnügyi őrizetbe vételére. Gyermekei 2018. áprilisától nevelőszülőknél élnek.

Az eljárás tárgyát képező bűncselekmények büntetési tétele öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés.

A Heves Megyei Főügyészség a vizsgálati szakban folyamatban lévő nyomozásban azért tett indítványt a személyi szabadságot korlátozó legsúlyosabb bírói engedélyes kényszerintézkedés elrendelésére, mert a férfi esetében megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén nem csak megszökne, vagy elrejtőzne, hanem a büntetőeljárásban résztvevő más személyek – így különösen a sértettek és a vele hozzátartozói viszonyban álló tanúk – megfélemlítésével vagy jogellenes befolyásolásával veszélyeztetné a bizonyítást, illetve újabb, szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekményt követne el.

Forrás: Blikk.hu

Fotó: RAS-Archívum

Exit mobile version
Megszakítás