Nagy-Britannia után Dánia is a bevándorlás korlátozása mellett döntött: a Lars Lokke Rasmussen vezette kormány tegnap hozott nyilvánosságra 182 jogszabálytervezetet, amelyek zöme az országba érkező külföldieket érinti.

hirmagazin_2015-10-08_114736

Inger Stojberg integrációs ügyekért felelős miniszter már augusztusban jelezte, hogy Dánia biztosan fellép az országra nehezedő migrációs nyomással szemben. A tegnap bejelentett módosítások nem csak a jövőben érkező migránsokra vonatkoznak, a már az országban élő külföldiek sem nyugodhatnak meg, hiszen a honosítási törvény módosítása miatt közülük kétezren nem kapnak majd állampolgárságot. A jövőben érkező bevándorlók szintén szigorúbb követelményeknek lesznek kitéve, változik a családegyesítés szabályozása, így azok a külföldiek, akik nehezen integrálódnak a dán társadalomba, korlátozott családegyesítési joggal fognak rendelkezni.

Ugyancsak megvalósulni látszik a dán kormány korábbi terve, miszerint drasztikusan csökkentenék az országba érkezők jóléti juttatásait. Egy gyermektelen felnőtt, aki az utóbbi nyolc évből kevesebb mint hetet töltött Dániában, a korábbi munkanélküli-segély mindössze ötvenöt százalékát kapja majd. „A cél, hogy Dániát kevésbé vonzó jóléti úti céllá tegyük, és inkább azok érkezzenek az országba, akik ténylegesen dolgozni akarnak, és értéket teremtenek a dán társadalomnak” – közölte a dán foglalkoztatási minisztérium még júliusban, a módosítás megfogalmazásakor.

A dán érvek kísértetiesen hasonlítanak a Theresa May keddi beszéden elhangzottakra. A brit belügyminiszter szerint a tömeges bevándorlás nettó haszna gyakorlatilag a nullával egyenlő, hiszen hazaiak ezrei szorulnak ki a munkapiacról, míg az újonnan érkezők számára az államnak lakásokat és iskolai férőhelyeket kell létrehoznia. Dánia valóban meg akar győződni az országba érkezők társadalmi hasznáról, így azt is bejelentették, hogy a jövőben maga választaná ki azt az ötszáz menekültet, aki az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságán keresztül érkezik. A kormány olyan kritériumokat fogalmazott meg a befogadás kapcsán mint a tanulmányi háttér, a beszélt nyelvek vagy a családi állapot.

forrás: MagyarIdők