Felpezsdült a magyar tőzsde márciusban, a BÉT forgalma megugrott februárhoz képest, az átlagos napi forgalom meghaladta a 14 milliárd forintot.
A BUX jól teljesített régiós és európai viszonylatban, főként a történelmi csúcsra emelkedő OTP-nek köszönhetően. A brókercégek „versenyében” fej-fej mellett halad a Wood és a Concorde hónapok óta, márciusban a Wood állt az élen a forgalom alapján.
A blue chipek közül főként az OTP-nek volt köszönhető a BUX emelkedése, a hazai bankrészvény több mint 7 százalékos emelkedést könyvelt el az elmúlt hónapban és történelmi csúcsokat döntögetett. Ebben szerepet játszott, hogy elkezdtek beérni az elmúlt évek akvizíciói, a bankcsoport azonban nem csak akvizíciókon keresztül, de organikusan is szépen növekszik, több mutató alapján kiemelkedő pénzintézet Európában. A Mol és a Richter szintén erősödéssel zárt, a Magyar Telekom viszont esett márciusban.
A részvénypiaci forgalom nagyot emelkedett márciusban, a duplikált forgalom 565,6 milliárd forint volt, ami az egy évvel ezelőtti szinthez képest 8 százalékos növekedést jelent. A rövid és csendes februárhoz képest pedig több mint 46 százalékkal ugrott meg a forgalom. Márciusban naponta átlagosan 14,1 milliárd forintos forgalom volt a magyar tőzsdén, ami eddig az idei évben a legmagasabb havi kereskedési érték és jelentősen meghaladja a februári 9,7 milliárd forintot.
Az OTP volt a legforgalmasabb részvény márciusban a magyar tőzsdén, az összforgalom több mint fele (52 százaléka) bonyolódott az hazai bankpapírral. A Magyar Telekom már a forgalom kevesebb mint 2 százalékát adja, a 4iG papírjaival már rendre nagyobb forgalom bonyolódik, mint a hazai távközlési cég részvényeivel. Ráadásul igen jól is teljesített az informatikai cég, márciusban több mint 50 százalékot emelkedett a részvény árfolyama.
Ami a brókercégeket illeti, szinte fej-fej mellett halad hónapok óta a Wood és a Concorde. Ezúttal a Wood szerezte meg az első helyet, 22,4 százalékos részesedéssel a piaci forgalomból, a Concorde alig lemaradva, 22 százalékos piaci részesedéssel a második helyen zárta a márciusi hónapot.
A harmadik helyezett az Erste volt, amely már mintegy 20 milliárd forinttal maradt le az első kettőtől. A negyedik helyen álló Equilor pedig már csak feleannyi forgalmat bonyolított le márciusban, mint a harmadik helyezett Erste.
Az egy évvel ezelőtti szinthez képest nagyot esett a Concorde forgalma, közel 20 százalékkal csökkent, a Wood és az Erste viszont kétszámjegyű ütemben (11, illetve 24 százalékkal) tudta növelni forgalmát. Jelentősen, több mint 60 százalékkal nőtt az Equilor forgalma tavaly márciushoz képest.
portfolio