Az álom telepátia azt sugallja, hogy az emberi lények képesek telepatikusan kommunikálni egy másik személlyel, miközben álmodik. Ez nem egy új fogalom, mivel a telepátia iránti tudományos érdeklődés visszanyúlik a pszichoanalitikus mozgalom kezdetéig. Freud például a telepátia pszichoanalitikus gondolkodásra gyakorolt hatásának következményeit vizsgálta. Az álom telepátiát, vagy a telepatikus gondolat befolyását az álmodásra több alkalommal is fontolóra vette. Carl Jung kérdés nélkül hitt a telepatikus hipotézisben, és kifejlesztett egy elméleti rendszert, hogy megmagyarázza ezeknek a „természetfeletti” eseményeknek a természetét.
az ébren lévők képesek telepatikusan befolyásolni az alvó emberek álmait

Úgy tűnik, hogy valamennyi nagy elme a különféle nem fizikai jelenségek tanulmányozását ösztönözte.

Attól a naptól kezdve, hogy a tudomány nem fizikai jelenségeket fog vizsgálni, nagyobb lesz a fejlődés egy évtized alatt mint a létezése óta eltelt századok összességében.” – Nikola Tesla

Dr. Stanley Krippner, a kaliforniai Saybrook Egyetem pszichológia professzora szerint:

Rengeteg anekdotikus és klinikai anyag létezik, amely támogatja a lehetőségét az álom során bekövetkező telepátia hatásának (Krippner , 1974). Ugyanakkor a téma kísérleti megközelítése nem vált addig lehetővé, amíg a pszichofiziológiai labortechnika rendelkezésre nem állt. Azt találtuk, hogy az álmkutatás résztvevői, akik a gyors szemmozgás (REM) időszakában ébredtek fel, gyakran képesek voltak álom epizódok felidézésére. Ennek eredményeként lehetővé vált, hogy megkérjük a ‘telepatikus vevőt’, hogy próbáljon meg álmodni egy célzott ingerről, mely esetben egy távoli helyen lévő ‘telepatikus feladóra’ koncentrál.” (1)

Kísérletek és eredmények

Az 1960-as évek közepén Dr. Montauge Ullman számos kísérletbe kezdett a Maimonides Egészségügyi Központban Brooklynban, New Yorkban, hogy tesztelje azt a hipotézist, hogy az embereket fel lehet készíteni arra, hogy véletlenszerűen kiválasztott dolgokról álmodjanak. Más szóval, kiválaszthatják lefekvés előtt, hogy miről akarnak álmodni, és ez lehet bármi, kezdve a művészettől egy filmig vagy egy fényképig és így tovább. Röviddel azt követően, hogy elkezdte ezeket a kísérleteket, Ullmanhoz csatlakozott Stanley Krippner (fent idézet), aki egy nagyon látványos háttérrel rendelkezett az álmok, a pszichológia és a parapszichológia tudományos vizsgálata terén.

A lefolytatott kísérletek több mint 10 éven át tartottak, és „statisztikailag szignifikáns eredményekkel jártak.

A kísérletek során általában volt egy „telepatikus küldő” és egy „telepatikus vevő„. A laboratóriumban találkoztak egy rövid időre, mielőtt teljesen különálló szobába helyezték őket lefekvés előtt. A telepatikus küldőre egy boríték várt abban a szobában, ahová aludni ment. Ez tartalmazott olyasmit, mint egy kép vagy egy rajz. A vevőket ezután szándékosan felébresztették nem sokkal a gyors szemmozgás (REM) alvási fázis kezdetét követően, így a kutatók egy álom beszámolót tudtak készíteni.

Egy nagyon jelentős kísérlet

Egy igen emlékezetes és jelentős álom telepátia kísérlet zajlott, ahol a kiválasztott mű Edgar Degas „Tánciskola” című festménye volt, amely több fiatal nőt ábrzáol egy táncosztályban. Krippner szerint a „vevők” álom beszámolói olyan kifejezéseket tartalmaztak, mint az „egy osztályban voltam, ahol talán fél tucat ember volt, mintha egy iskola lett volna,” és „volt ott egy kislány, aki táncolni próbált velem.” Ezek az eredmények nagyon érdekesek, és a gondolat, hogy az ember képes befolyásolni mások álmait, egy csomó ajtót megnyit. Bár lehet, hogy nem értjük az információ átadása mögötti folyamatot, és nem látjuk, ahogy az átvitel megtörténik elme és elme között, attól még rendelkezünk a bizonyítékkal, hogy bekövetkezett. Elég gyakori, ha megvizsgáljuk a tudományos kísérleteket, melyek a parapszichológiai jelenségeket értékelik, hogy tudjuk, mi történik, de nem tudjuk hogyan.

Egy másik jelentős kísérletet végzett Krippner és Ullman 1970. március 15-én. Ez alkalommal egy nagy embercsoport lett kiválasztva a Holy Modal Rounders együttes koncertjén, hogy telepatikusan küldjenek valamit. Egy helyi médiaművész Jean Millay vállalta a felelősséget, hogy foglalkozik a küldőkkel a „célra való felkészülésben.” Ezt a Lidd Light Company, egy művész csoport segítségével tette, akik a fényshow-ért voltak felelősek a koncerten. Millay egy rövid szóbeli ismertetőt adott a közönségnek, mielőtt a képek bevillantak volna a nagy képernyőn, amit a telepatikus küldők néztek. Hat projektort használtak egy színes film kivetítésére sasokról és párzási szokásaikról, valamint információkat különböző madarakról a világ minden tájáról (köztük mitológiai madarakról, mint a főnix). Mindez azzal együtt történt, hogy a Holy Modal Rounders a „Ha madár akarsz lenni” című dalát játszotta. (2)

A kísérletnek volt öt önkéntes telepatikus vevője, akik mindannyian egy 160 kilométer sugarú körön belül voltak találhatóak a telepatikus küldőktől. Mindegyik vevő tisztában volt a koncert helyszínével, és elmondták nekik, hogy jegyezzék fel a képeket éjfélkor, mert ez volt az időpont, amikor az anyagot elküldték nekik.

Krippner szerint:

Az egyik ‘telepatikus vevőnek’ Helen Andrewsnak ‘valami mitológiai dologról, mint a griff vagy egy főnixről’ volt benyomása. A kutatásban résztvevő második, harmadik és negyedik személy ‘kígyó’, ‘szőlő’ és ‘egy lángoló embrió’ képéről számolt be. Az ötödik résztvevő Richie Havens, az ünnepelt amerikai énekes és előadóművész, aki a beszámoló szerint éjfélkor lehunyta a szemét, ‘számos sirályt látott repülni a víz felett.’ Mind Havens, mind Andrews beszámolója közvetlen egyezést mutatott a célanyaggal.

További jelentős eredményeket figyeltek meg, amikor a „Greatful Dead” rockzenekar önként vállalt részvételt egy álom telepátia kísérletben hat éjszaka leforgása alatt. Erről bővebben (és más jellegű eredményekről) itt lehet olvasni: http://stanleykrippner.weebly.com/a-pilot-study-in-dream-telepathy-with-the-grateful-dead.html

Ezeket az eredményeket az Amerikai Pszichológiai Társaságnál tették közzé.

A kísérletekben résztvevő alanyok általában a következő utasításokat kapták:

1. Ön hamarosan részt vesz egy ESP (érzékszerveken túli) kísérletben.

2. Néhány másodperc múlva látni fog egy képet.

3. Próbálja ESP képességét használni a kép vevőhöz való „elküldésére”!

4. A vevő megpróbál álmodni erről a képről. Próbálja neki „elküldeni!”

5. Ezután a vevők értesülni fognak a küldő helyéről.

Lehetséges magyarázatok?

A kvantumfizika már rávilágított a hatalmas összekapcsolódásra, mely mindent érint az univerzumban. Az egyik lehetséges magyarázat a kvantum összefonódás. Vegyünk például két elektront, melyeket együtt hoztak létre. Ha elküldjük az egyiket az univerum egyik végébe, a másik azonnal reagál az elsőre, függetlenül attól, hogy milyen távol vannak egymástól. Ez az egyik módja, hogy értelmezzük mindennek a valamilyen módon való összekapcsolódását. Einstein ezt „kísérteites távolhatásnak” nevezte.

Az igazság az, hogy nem tudjuk megmagyarázni, hogyan működik. A kutatók csupán megfigyelni és rögzíteni képesek a történéseket, ami nagyon gyakori parapszichológiai jelenség.

Ugyanakkor ezek a kísérletek az álmokat érintik, egy teljesen különböző és megváltozott „valóság” állapotot, amiről nem sokat tudunk. Ez a világ elkülönül (vagy legalábbis azt hisszük) attól, amelyben „ébren” vagyunk, bár természetesen az a világ, amit akkor érzékelünk, amikor ébren vagyunk, szintén lehetséges egyfajta álom. De ez már egy másik cikk témája lehet.

A parapszichológiai jelenségeket már bizonyították és dokumentálták az egész világon

A parapszichológiai jelenségeket számos neves tudós vizsgálta, dokumentálta, figyelte meg és bizonyította különböző laboratóriumokban szerte a világon. Az amerikai védelmi minisztérium hatalmas érdeklődést mutatott a jelenség iránt (és tanulmányozta) sok éven keresztül, de a tudományos vizsgálatokat elrejtették a nyilvánosság elől, és mellőzték az egyetemeken és a hagyományos tudomány területén, mint ami nem tisztességes és nem helyes, bár az elmúlt időszakban számos információ vált hozzáférhetővé.

(1) – http://stanleykrippner.weebly.com/a-pilot-study-in-dream-telepathy-with-the-grateful-dead.html
(2) – http://archpsyc.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=489052

Collective Evolution

Könyvajánló

telepátia gondolat átvitel parapszichológia video könyv kísérlet tudomány-álom-alvás-2

A materializmus vége

A tudomány és a spiritualitás találkozása a paranormális jelenségek vizsgálatában
Charles T. Tart

Telepátia, távolbalátás, prekogníció, pszichokinézis, okkult gyógyítás, posztkogníció, testen kívüli és halálközeli élmények, halál utáni élet, médiumitás, reinkarnáció. Paranormális jelenségek, amelyekről napjaink merev természettudományos gondolkodása nem akar tudni, pedig létezésüket emberek millióinak tapasztalatai támasztják alá, és sokuk valós voltát szigorúan tudományos vizsgálatok is igazolják. Charles T. Tart aki egyben transzperszonális pszichológus is, több mint ötven éve kutatja ezt a területet. Könyvében számos érdekes kísérlet és élmény leírása mellett elmagyarázza, hogy miért és hogyan kell a spirituális világ valóságát racionális nézőpontból vizsgálni. Megmutatja, milyen egyoldalú, önző és sivár a korunkban eluralkodott materializmus mögött meghúzódó világkép, és hogy éppen a paranormális jelenségek létének tudomásul vétele jelenthetné egyfajta spirituális felébredés kezdetét, indíthatná el spirituális képességeink kibontakozását és az életünkben munkálkodó mélyebb erők felfedezését.

 

forrás: Újvilágtudat